uit de vereniging nenstad gefotografeerd, opgemeten en op tekening gezet. Het aanzicht van meer dan 2000 panden is daarmee vastgelegd op bijna 400 tekeningen van straatwanden als Luttik Oudorp, Fnidsen, Verdronkenoord.en Bierka de. Aldus meldt Parool. Hoold-Monumentenzorg, Leo Land zaat, hoopt dat het werk in boekvorm zal verschijnen, met alle historische plattegronden van Alkmaar, liet ge meentebestuur heet daar positief te genover te staan. Floris V op munten ln Muiderberg werd in juli een ten toonstelling gewijd aan Floris V. Ter gelegenheid van de expositie is een legpenning uitgebracht in drie uitvoe ringen, namelijk in brons (05Omm), goud en zilver (0 22'A mm). De voor zijde van de penning toont een exacte weergave van het ridderzegel van Floris V uit 1275. De achterzijde laat het laatstgebruikte wapenstempel van Muiderberg uit 1798 zien. De op brengst van de penningen zal worden gebruikt voor het oprichten van een gedenkteken voor Floris V. De bron zen penning kost 40, de zilveren 45 en de gouden 240. Bestellingen kan men doen door overmaking op postgiro 2648907 van Stichting 'Co mité Oud Muiderberg', van Os- tadelaan 15, Muiderberg. Rijmen en verhalen ln het mededelingenblad van Oud West-Friesland verscheen een ver zoek, waarvan we ook de leden Oud Alkmaar in kennis willen stellen: Nel van Laren-Zwuup en Jan Pan nekeet vragen oude Westfriese ver halen en rijmen. Zij willen die even tueel bewerken en later bundelen om zoveel mogelijk op dat gebied te be houden. Als er bij u 'nag wat huist van zök spul', wilt u dat dan met de naam van de schrijver of schrijfster opsturen aan: Nel van Laren-Zwuup, Kerkbuurt 44, Wijdenes, (02293)1498 of aan Jan Pannekeet, Van der Feen de Lilleweg 6, Heiloo (072) 334697? Holland Iedere lezer van dit blad weet, dat er in ons land tal van historische vereni gingen zijn. We wijzen toch op een van die verenigingen,de „Historische vereniging Holland", werkzaam in Noord- zowel als Zuid-Holland en in 1974 ontstaan door samenvoeging van twee eerder bestaande vereni gingen, en zich wijdend aan de ge schiedenis van Holland'. „Belang stelling wekken voor de geschiedenis van Holland en de beoefening daar van, ook in haar regionale en lokale aspekten, zoveel mogelijk beoefe nen", luidt de doestelling van de ver eniging, die een sekretariaat heeft op het adres Jansstraat 40 in Haarlem en iedere twee maanden een tijdschrift uitbrengt, „Holland", met o.a. histori sche artikelen, archiefnieuws en boekbesprekingen. .Holland' brengt verder ieder jaar een boek „Hollandse Studiën" uit, dat gewijd is aan aspek ten van NH en ZH, en incidenteel .Apparaat voor de geschiedenis van Holland' ten behoeve van de aktieve beoefenaar van regionale en plaatse lijke historie. Ook organiseert .Hol land' kontaktdagen, kursussen en ekskursies. Lidmaatschap dertig gul den per jaar. Wie lid wil worden belt het sekretariaat: 023-320744. Niet weten wat gebeurd is voor ge gebo ren werdt. is altijd onvolwassen zijn.(Parool van Oud Alkmaar) A Ik/naar 136

Oud Alkmaar | 1977 | | pagina 16