uit de vereniging mr -Eerste lezing is op 6 oktober Voor de eerste lezing in het nieuwe seizoen nodigen wij u met genoegen uit voor Duizend jaar Egmond aan Zee heeft het duizend jaar bestaan gevierd. Dat leggen we vast door middel van een historische prent onderaan deze pagina. Donderdagavond, 6 OKTOBER 1977, in het WAPEN VAN HEEMSKERK (Breedstraat). De heer L. Kuiper, hoofdres taurateur van het Rijksmuseum, zal die avond aan de hand van dia's spre ken over het voor Alkmaar zo belan grijke werk: - „DE ZEVEN WERKEN VAN BARMHARTIGHEID" Laten wij nu de heer Kuiper zelf even aan het woord: -De restauratie van de zeven werken van barmhartigheid, geschilderd dooi de Meester van A Ikmaar, is mede door haar grote picturale en historische waarde en belangrijkheid een pro blematische restauratie geweest. De tand des tijds had zich doen gelden en verscheidene, reeds lang overleden, schilders en restauratoren onderna men, overigens met succes, pogingen om het schilderij voor het nageslacht te bewaren. Dat het uiteindelijk resultaat afwijkt van wat men gewend is heeft vele rede nen, die na de toelichting van de pro blematiek, een ieder duidelijk zullen zijn, waarbij tevens en de schoonheid van het schilderstuk en het voorrecht zo een stuk te mogen restaureren duidelijk naar voren komen. 135 Johan Belonje officier Mr dr Johan Belonje (77), die ook in dit blad heeft gepubliceerd, (p.39)is benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau, hetgeen we hier voor al vermelden vanwege zijn (niet be roepsmatige) geschiedkundige ver diensten. Belonje was onder meer ad vocaat, leraar (staatsinrichting, han- delsrekenen), bankdirekteur, be stuurder van waterschappen en re gent van hofjes. Hij schreef twintig boeken en omstreeks duizend bijdra gen voor binnen- en buitenlandse tijdschriften. Gevels in kaart gebracht De afdeling Monumentenzorg van de dienst Openbare Werken in Alkmaar heeft alle straatwanden van de bin- "-i

Oud Alkmaar | 1977 | | pagina 15