publikaties colophon boek, uitgegeven door Martin Lam mes te Hensbroek, bij gelegenheid van duizend-jaar-derp. Suggestieve illustraties van Reinl de Jonge. Ach terin enkele pagina's facsimile uit de schoolschriften van Engel Zwart, door de Egmonders kortweg „Epifo" genoemd. De auteur betitelt hem als ,een man van schubben, pek en zoute rook'. LANGED1JK lil voorbereiding is Oosterdel, vroeger en nuwaarvoor Cees Manschot, 02260-3723, nostalgische afbeeldin gen zoekt. De Oosterdel is een door woningbouw bedreigd (of reeds be dorven) natuurgebied vol eilanden in de gemeente Langedijk. SINTPANCRAS De Juniorkamer Schagen heeft sa men met boekhandel Raven aldaar een kroniek van W.Wijker uit 1899 uitgebracht: Onze omgeving; van Huis duinen tol Sint Pancras en van Petten tot Winkel(oplaag 1000 ex.); aange vuld met een hoofdstuk over Wierin- gen en 40 oude afbeeldingen. Prijs 16,90. ELDERS IN NOORD-HOLLAND Van Mieke Vink-Sluis verscheen bij Bosch en Keuning te Baarn Langs de oude Noordhollandse kerkenin een reeks onder auspiciën van de Stich ting ter bevordering van de kennis van de Nederlandse bouwkunst. Onze stad en regio vindt men vanaf p.33: Alkmaar (p.36), De Rijp en di verse dorpen in de Schermer. De foto's zijn interessant. De keuze van de objekten had zorgvuldiger moeten zijn. Prijs 12,50. Redaktie Redaktieadres Bijdragen Druk R. Bakker, P. Boer, W. A. Fasel, K. Komen, H. Kool wijk. Voormeer 26, Alkmaar. Inzendingen kan men richten aan het redaktieadres, zo mogelijk getypt, met 1 regel interlinie. Papier aan slechts 1 zijde beschrijven. Grafisch centrum Hofman. 134

Oud Alkmaar | 1977 | | pagina 14