welkom J. J. SCHILSTRA Onze nieuwe burgemeester! Wij heten, als bestuur van één van Alkmaars grootste verenigingen, hem welkom in Alkmaar met zijn oude kern en deze-eeuwse rand. Wij ho pen, dat hij in zijn nieuwe werkkring - bij de aandacht voor vele en moeilijke facetten het behoud van het éne en de zorgvuldige groei van het andere betreffend - veel mag bereiken en hierbij de nodige voldoe ning zal smaken. Wij zouden „Oud Alkmaar" niet zijn, als wij in ons silhouet van de komende eerste burger het accent niet zeer nadrukkelijk gelegd had den. En zowaar, wij hebben begrepen dat de heer C. M. L. Roozemond het oude stedenschoon een goed hart toedraagt, gebaseerd op interesse en het onmisbare belang ervan. Alkmaar zal dus, na Rotterdam en om geving, wat dit aangaat een welkome verandering zijn. Vanzelfspre kend bieden wij naast onze gelukwensen de nieuwe burgemeester van harte onze blijvende steun aan. Het lijkt er op dat na het intrekken door de gemeenteraad van de sloopvergunning van het oude R.H.B.S.-gebouw, nu voorgoed een streep gezet is achter de rigoureuze demp- en sloopplannen van weleer. De oproep tot de burgers gericht: bestaat er van verenigings- en parti culiere zijde belangstelling voor ruimten als in de R.H.B.S. te vinden zijn, is door bijna 20 aanvragen met ,,ja graag!" beantwoord. Mocht door welke oorzaak dan ook de bibliotheekfunctie afgewezen worden - overtuig ons welk gebouw geschikter is! - dan ligt een be stemming, als gepeild, voor de hand. 102

Oud Alkmaar | 1977 | | pagina 2