uit de vereniging Ook in deze rubriek memoreren we graag de komst van de nieuwe burgemeester, die in de voetsporen van zijn voorganger hoopt te tre den en van wie we derhalve een le vendige belangstelling voor Oud Alkmaar mogen verwachten. Cor- nelis Marinus Lauwerens (Cees) Roozemond (49) is per 1 februari officieel benoemd bij koninklijk be sluit van 21 jan. nr. 1, en op 3 fe- bruati officieel geïnstalleerd. De eerste indrukken van de heer Roo zemond zowel als van zijn gezins leden zijn zeer positief. Hen aardige dame, Lien Kerk hoven uit de Sint Annastraat. zorgde voor een verbetering van het artikel over levensbomen in de vorige editie: op p. 88 had in plaats van Sint Annastraat 3 dienen te staan: Sint Jacobsstraat 3. Uit Bergen kregen we eveneens een rectificatie: in plaats van Oudtburghweg 20 leze men Scha penlaan 20. De tipgever heeft er een plaatje van de levensboom bo ven de deur van deze boerderij aan de Schapenlaan bijgevoegd: GEVRAAGD Oud-Alkmaar-lid Nico Akker man, Westerweg 70, zou graag bij zonderheden willen weten over het huis Stationsweg 36 (nu bewoond door Mr. H. J. J. Diesfeldt). Wie kan hem helpen? Wie kan mij helpen aan „Van boederij tot middeleeuwse stad"? Bod: 30. K. Komen, Gouw 5, Saenegheest, Bergen NH. tel. 02208-5168. Dank u voor het lezen! Donderdag 24 4pair wordt in de grote zaal van 't Wapen een le zing gehouden voor de leden van onze vereniging. Op deze avond staan de galgen in het teken van de belangstelling. De heer H. C. Jelgersma uit Bergen zal met dia's duidelijk maken welke functie de afschrikwekkende galgen hadden en waar ze precies stonden. Ook Alkmaar heeft een galgenveld ge had en wel vlak buiten de stad ten noorden van de Friese poort. De lezing begint om acht uur. 120

Oud Alkmaar | 1977 | | pagina 20