dagboek colophon Op 3 maart kwam bericht, dat de familie twee dagen later in Amster dam moest zijn. Vrienden en kennissen stonden huilend op het station en namen afscheid van het kleine gezin. Wat daarna volgden bestond uit 300 dagen leven op een bovenkamer in de Czaar Peterbuurt in de hoofdstad. Eten en slapen met drie mensen in een kamertje van 3V2 bij 1 V2 meter laat zich moeilijk beschrijven. Het werd nog veel erger. De brieven uit het kamp Westerbork bewijzen dat. Vrienden in Alkmaar kregen op voorbedrukt duits postpapier, waarop precies was aangege ven waar en hoe het papier beschreven moest worden, verschillende verzoeken voor het sturen van eenvoudig voedsel, een kooktoesteiietje en zelfs een zomerjurk met nopjes voor mevrouw Drukker. Na „dolle dinsdag" in 1944 werd Westerbork ontruimd. Van de fami lie Drukker is nooit meer iets vernomen. Een vriend van de familie heeft nog kunnen nagaan dat het concentratiekamp Theresienstad het eindpunt moet zijn geweest. Daar kwam een einde aan de lijdensweg van één van de Alkmaarse families die toevallig joods was. In het gemeentearchief bleven een belangrijk aantal aan het papier toevertrouwde regels en wat persoonlijke papieren achter. Redaktie Redaktieadres Bijdragen Druk R. Bakker, P. Boer, W. A. Fasel, K. Komen, H. Koolwijk. Voormeer 26, Alkmaar. Inzendingen'kan men richten aan het redaktieadres, zo mogelijk getypt, met 1 regel interlinie. Papier aan slechts 1 zijde beschrijven. Grafisch centrum Hofman. 115

Oud Alkmaar | 1977 | | pagina 15