oud alkmaar voorzitterschap op zich te nemen. Hij was verwonderd. ..want aanvan kelijk wilde hij geen zitting in het bestuur nemen. Echter is hij voor Oud-Alkmaar meer gaan gevoelen en heeft het zijn volle sympathie". Hij vroeg om uitstel. Misschien mag ik veronderstellen dat Ringers, die op eigen kracht een der grootste ondernemers van Alkmaar was geworden, van huis-uit zeker geen enthousiaste Oud-Alkmariaan was en min of meer tegen zijn zin in het bestuur is gekomen. In de komen de jaren zou hij echter uitgroeien tot een groot voorvechter van onze denkbeelden, waardoor hij voor de Vereniging van enorme betekenis zou blijken te zijn. Op 7 mei 1945 nam hij het voorzitterschap op zich en op 15 mei volgde de benoeming door de ledenvergadering. Dit was de eerste vergadering na de bevrijding. Er werd een commissie be noemd. die gelden zou inzamelen voor de „Vredes-Klokketoren". Met Ringers als voorzitter begon een periode in de geschiedenis van Oud-Alkmaar, die duidelijk afwijkt van die ervoor en erna. Ringers was ongetwijfeld een romanticus, die ervan hield sfeer om zich heen te scheppen. Als b.v. het bestuur in zijn fabriekskantoor vergaderde en daarna dineerde, was de tafel versierd in de Alkmaarse kleuren. Secre taris in die periode was W. F. Slinger, eveneens een romantisch man. die af en toe zijn mede-bestuursleden vergastte op berijmde notulen en wiens jaarverslagen door hun lengte (rond tien bladzijden) sommigen wel eens teveel werden. In die jaren zijn er vele lezingen en gezellige avonden gehouden. Het begon op 8 juni 1945 met een ..Vaderlandsche avond", bestaande uit een opening, het zingen van het Wilhelmus, le zing van de voorzitter getiteld ..De eenheid van ons volk", declamatie door mevr. Coppens en de heer G. Grondsma. een strijkje dat vader landse liederen ten gehore bracht, alsmede samenzang. Het was de tijd dat er vijf of zes lezingen per jaar werden gegeven, met als uitschieter het jaar 1945. waarin tien lezingen, verdeeld over zeven avonden, te beluisteren waren. De lezingen werden doorgaans verzorgd door de eigen leden. Hoeveel malen de voorzitter en de leden Wortel. Van Drunen. Bankert, Lutjeharms en een aantal anderen zijn opgetreden is niet bekend, aangezien het archief onvolledig is. Het moeten er tiental- 37

Oud Alkmaar | 1976 | | pagina 5