oud alkmaar wachten, want op 27 november 1930 had de gemeenteraad met één stem meerderheid afwijzend beslist. De koop van het pand vond plaats aan de vooravond van een enor me ekonomische krisis. Ook Oud-Alkmaar kreeg er de klappen van mee. In 1932 was het ledental verminderd tot 42. In dat jaar werd mr. G. A. de Lange secretaris. Hij volgde mr. J. Belonje op. die tot 27 juni 1932 fungeerde en die op zijn beurt mr. A. D. van Regteren Altena was opgevolgd. Op 20 januari 1934 schreef de penningmeester mr. M. Moens een boze brief aan het bestuur, waarin hij verzocht enige be stuursleden aan te wijzen om de jaarrekeningen over 1930-1933 te controleren. Dit was wel niet volgens de statuten, aangezien de leden vergadering moest déchargeren. maar ..over vier jaar rapport uit te brengen is wat gek. Ik vrees, dat reeds vier of driejaar verzuimd is de jaarlijkse vergadering te houden. Er is reeds een lid komen vragen „of wij er nog waren", hij wist niet dat hij ooit een convocatie voor een vergadering had gehad, wel dat hij vroeger eens een lezing had bijge woond, maar dat was al jaren geleden". Moens stelde voor de jaar ver gadering niet per advertentie, doch per briefkaart te convoceren, want dat was goedkoper. Op 16 maart 1934 werd wederom een jaarvergade ring gehouden en op 15 mei legde jhr. van Foreest het voorzitterschap neer. Hij bleef bestuurslid en werd als voorzitter opgevolgd door dr. H. J. M. Hofstee. In 1935 waren de moeilijkheden nog niet voorbij. Op 31 december schreef Van Foreest aan de sekretaris: „Ik bezweer U en andere Heren bestuursleden echter toch vooral zeer spoedig te vergaderen. Dit is absoluut noodzakelijk en de bestuursleden van „Oud-Alkmaar" laden een zeer groote verantwoordelijkheid op zich (ook in verband met ons vast goed), indien de gang van zaken bij „Oud-Alkmaar" niet beter geregeld wordt dan den laatsten tijd het geval was". Dr. H. J. M. Hofstee (Wordt vervolgd) 22

Oud Alkmaar | 1975 | | pagina 6