nieuwe publicaties colophon ALKMAAR Eerst een rechtzetting: het artikel van prof. dr. ir. E. H. P. Cordfun- ke in het Alkmaars Jaarboekje, van welk boek we een overzicht gaven, gaat natuurlijk niet over het geruchtmakende film-feno meen Keetje Tippel (het is duide lijk dat de kopij in Amsterdam wordt gezet!) maar over Keetje Witte, de schilderende zus van „het Heilig Bruurke van Megen". NOORD-HOLLA ND In juli verscheen „Monumenttaai Noord-Holland", een collectie fo to's van Wijndel Jongens met tek sten van o.a. Ben Kroon, die tij dens de „Toer In" op panelen door onze provincie circuleerden. Het werd voor acht gulden (vrij prijzig voor zo een dun boekje, maar er staat in ieder geval wel een mooie foto in van het classicistische poortje uit de 17e eeuw bij het Hof van Sonoy, het vanwege Oud Alk maar gerestaureerde object dat de omslagpagina van dit blad siert). Uitgever is Martin Lammes, Mid denweg 17, Wogmeer (post Ob- dam), tel. 02296-478, die mis schien nog exemplaren in voorraad heeft. DE RIJP Van de hand van Dirk de Herder (fotograaf), Joep Monnikendam en Hans Woestenburg verscheen in het voorjaar bij drukkerij Edeca in Hoorn „Leeghwater, idealist en molenmaker", over de beroemde „droogmaker" die vierhonderd jaar geleden geboren werd en af gelopen zomer voor een enorme verbroedering onder de Rijper en Grafter burgerij zorgde, dit tot voldoening van burgemeester H. J. Over de Linden, die een paar maanden later naar Weesp ver huisde. De samenstellers maakten een mooi boek voor vijfentwintig gulden. Boeken zijn nu eenmaal niet goedkoop, tegenwoordig. VERLEDEN, HEDEN EN TOE KOMST. Kleine brochure, uitge geven door de Stichting Culturele Belangen Egmont, bij gelegenheid van een expositie in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef over de Egmonden, afgelopen zomer. De brochure bevat onder meer een korte historie van het kasteel en een overzichtskaart van de Eg- mondse monumenten. Redaktie Redaktieadres Bijdragen Druk R. Bakker, P. Boer, W. A. Fasel, K. Komen, H. Koolwijk. Voormeer 26, Alkmaar. Inzendingen kan men richten aan het redaktieadres, zo mogelijk getypt, met 1 regel interlinie. Papier aan slechts I zijde beschrijven. Grafisch centrum Hofman. 29

Oud Alkmaar | 1975 | | pagina 13