uit de vereniging AANGEBODEN Onze vereniging heeft in de loop der jaren enige boeken uitgegeven, waarvan thans nog enkele te koop zijn: 1960 Alkmaarse Opstellen prijs 5,50 1973 Alkmaar en zijne Geschiede nissen prijs 16,50 1975 Alkmaarse Herinneringen prijs 14,50 Op onze lezingavonden steeds te verkrijgen. DE KERSTPRENT De jaarlijkse Kerstprent van onze vereniging zal binnenkort gereed zijn. Dit jaar een prent uit de 19e eeuw, die tegen inlevering van bijgaande kaart vanaf 10 december a.s. afge haald kan worden bij de daarop vermelde adressen. GEVRAAGD Voor studiedoeleinden: Antonius Hovaeus Cronyck ende Historie van de He ren van Egmond. uitgave Alkmaar 1664 (of de jaren 1630 of 1637) FEEST In het kader van ons vijftig-jarig bestaan werden de afgelopen zo mer de rondwandelingen georgani seerd en verscheen onder onze auspiciën het boekje „Alkmaarse Herinneringen" van Rein Bankert. Op 10 december a.s. zal ons be stuur op het stadhuis de eerste dia serie aanbieden, die, mèt een bege leidende tekst, aan alle basisscho len in Alkmaar zal worden uitge reikt. Wij hopen hiermede bij de kinderen interesse en begrip te wekken voor monument en histo rie van Alkmaar. Ter viering van ons jubileum organiseert onze vereniging op woensdagavond 10 december aanstaande, om 20 uur in de grote zaal van het Wapen van Heemskerk aan de Breedstraat, een filmavond met oude films. Na een woord van welkom door de voorzitter de heer J. J. Schilstra zullen voor de pauze filmbeelden van Alk maar rond de twintiger jaren worden getoond. De burge meesters Wendelaar en Van Kinschot plus de raadsleden van weleer wandelen rustig door 't beeld. Ook de befaamde brandweerdemonstraties wor den vertoond, inclusief de de monstratie die in de bange oor logsjaren werd gehouden op het Waagplein. In de pauze wordt een gratis consumptie aangeboden en daarna wordt de avond afgeslo ten met de gemeentelijke „Ju bileumfilm anno 1973" afge draaid. Een kleurig slot van een avond, die bij iedereen het nabije verleden zal doen herle ven. Mej. J. M. G. Langedijk van Aostastraat 12 Heiloo N.H. 27

Oud Alkmaar | 1975 | | pagina 11