Gemeente-archief Apotheek Wanna in zijn oude gedaante. 1854. Bruinvis was zeker niet uit roeping apotheker geworden maar uit noodzaak. In zijn ..Levensbericht"' door H. E. van Gelder.:i) lezen wij dat hij op 17 jarige leeftijd een betrekking aannam als bouwkundig tekenaar. Doordat zijn vader een kwetsuur had aan zijn rechterhand, gaf hij zijn betrekking op en ging. hoewel hij daartoe geen ambitie had. in de apotheek van zijn vader. Hij begon zijn eigen apotheek met een advertentie in de Alkmaar- sche Courant van zondag 31 juli 1859. De tekst is aardig genoeg om hier herhaald te worden: ..De ondergeteekende. met 1 Augustus de Apothekers-Affaire van den Heer H. Schreuder. aan het Ritsevoort, zullende aanvaarden en voortzetten, onder de firma H. Schreuder en Cie. neemt de vrijheid zich bij zijne Stad- en Landgenooten beleefde lijk aan te bevelen, alles zullende aanwenden om door een soliede bediening het vertrouwen zijner begunstigers te verwerven". Naast zijn apotheek had hij o.a. het redacteurschap van de Alkmaarsche Courant van 1854-1883 en was Lector aan de Geneeskundige school, van 1859 tot aan de opheffing in 1865. In 1870 zou hij omdat zijn diverse funk- ties. alsmede zijn belangstelling voor de geschiedenis van de stad en het maatschappelijk gebeuren hem volledig opeisten, het apothekers verlaten. Om slechts enige van zijn werkzaamheden te noemen: hij was raadslid van 1 874-1 899. wethouder van 1 887-1 899 en op 7 I jarige leef tijd werd hij nog gemeente-archivaris. Voorts schreef hij enige honder den artikelen over de geschiedenis van Alkmaar en omgeving. Op 4 april 1922 kwam een einde aan zijn werkzaam leven. Franciseus Wilhelmus Adrianus Brom was de derde apotheker aan 8 JÏ

Oud Alkmaar | 1975 | | pagina 8