het luttik oudorp in de schijnwerpers H. KOOLWIJK colophon GEVRAAGD GEVRAAGD De heer K. Verwoert, Perenstraat 119 in Den Haag, zoekt gegevens over mevr. A. Tjaden-van der Vlies (1873-1939), in het bijzonder over de rol die zij en haar man ge speeld hebben tijdens de novem- beronlusten in 1918. Degenen, die haar gekend hebben en over haar kunnen vertellen, wordt verzocht contact op te nemen met de heer Verwoert of met het gemeentear chief (tel. 19340). Binnenkort zal een boekje over de geschiedenis van de Stadstimmer- werf en de dienst Openbare Wer ken verschijnen. Men is thans op zoek naar illustratiemateriaal. De genen, die prenten of foto's van de Stadswerf, van gem. diensten en bedrijven, alsook van oude am bachten e.d. bezitten, worden vriendelijk verzocht ze tijdelijk ter reproductie af te staan. U krijgt ze terug! Tel. 22245 (vragen naar de hr. van Poelgeest). De binnenstad van Alkmaar bezit sinds 1870 drie grachten die in de lengterichting van de stad lopen. De langste en meest sfeervolle is de Oudegracht, gevolgd door Luttik-Oudorp en Verdronkenoord. De gang van zaken rond de versmalling van het water van het Verdron kenoord en de daarmee gepaard gaande „historische verloedering" ligt velen nog vers in 't geheugen. Het is nog maar twee jaar geleden dat een deel van de bevolking te hoop liep om de versmalling van het water tegen te gaan. We geven het ruiterlijk toe: We waren te laat! De verbreding van het wegdek was volgens de ambtenaren van Openbare Werken een noodzaak om de toekomstige afvalwaterhuishouding in het Oostelijk Stadsdeel te waarborgen en het algemeen belang preva leerde volgens het college van Burgemeester en Wethouders boven het historisch stedeschoon. De gemeenteraad werd voor het blok gezet: Of versmalling accepteren, of de renovatie van het Ooste lijk Stadsdeel komt op losse schroeven te staan. Redaktie R. Bakker, P. Boer, W. A. Fasel, K. Komen, H. Koolwijk. Voormeer 26, Alkmaar. Inzendingen kan men richten aan het redaktieadres, zo mogelijk getypt, met I regel interlinie. Papier aan slechts 1 zijde beschrijven. Grafisch centrum Hofman. Redaktieadres Bijdragen Druk 15

Oud Alkmaar | 1975 | | pagina 15