nig zinvol leek daarover met de maatschappij contact op te nemen. De voornaamste reden lag volgens de wethouder bij het staatstoezicht op de volksgezondheid. Coerts stelde na deze beantwoording nog de vraag: „Wordt de apotheek van Mej. Kamphuis in de Hoef een filiaal of wordt de apotheek verplaatst? Is het juist, dat daar geen filiaal mag worden gevestigd?" Wethouder de Zeeuw bevestigde dit met „Ja". Na de velen krantenartikelen over deze zaak, gaf een advertentie in de dagbladen eindelijk het verlossende woord: „Apotheek „Wanna", Ritsevoort 5 wordt verplaatst naar Judith Leysterstraat 22 per 15 fe bruari 1971". Drs. T. WTan. kocht van de erven Kamphuijs de apotheek. Hij werd geboren te Semarang 23 januari 1928, studeerde te Bandoeng. Was o.a. apotheker beheerder te Djakarta, Soerabaja. Makasser en Semarang. Voorts studeerde hij aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en was, voor hij zich te Alkmaar vestigde, beheerder van de apotheek „Evers" te Roosendaal. Overgeschreven ten hypotheekkantore te Alkmaar I december 1830 acte 101, thans berustende in het Hulpdepot van het Alge meen Rijksarchief te Schaarsbergen. 2) Examens werden in Noord-Holland te Haarlem en Amsterdam afgenomen voor de Provinciale Commissie van Geneeskundig On derzoek en Toevoorzigt, krachtens een K.B. van 1 1 september 1818 nr 67. Voordien werden die afgenomen door een plaatselijke com missie. 3) Handelingen van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden. Uitgave E. J. Brill, Leiden 1922. 4) Onderhandse acte overgeschreven ten Hypotheekkantore te Alk maar, dl. 334 nr 9. 5) Na 1865 werden er geen examens meer afgenomen voor de provin ciale commissies maar schreef de wet voor, dat de opleiding een universitaire moest zijn. 6) Akte nots H. J. de Lange te Alkmaar, Overgeschreven ten Hypo theekkantore te Alkmaar, dl. 465 nr 126. 7) Gegevens uit een briefwisseling met mevr. D. H. M. J. de Boer- Wanna. 11

Oud Alkmaar | 1975 | | pagina 11