nden 1924-1981) VOORBIJ DE HERINNERING, >g; lemersgezicht werkgever van ansportbedrijf ht in dat jaar boer op ging. maar v.v. angste stand, n Nederland, specialiseerde nd. Daarnaast ran kolossale een geschikte mtoonstelling liten) met een Niemand had leerijden in de oomde je als Vanaf 16 december: oude foto's en prentbriefkaarten De Oudheidkundige Vereniging 'Het Schermereiland' en Museum 'In 't ïouten Huis' verzamelen al zo lang zij bestaan (vanaf 1982 resp. 1937) fbeeldingen van het Schermereiland. De Vereniging richt zich op prentbrief- aarten en foto's. De collecties worden als een geheel beheerd. In de afgelopen tien jaar verschoof het accent bij de verwerving van eproducties naar originelen. Het werkterrein werd uitgebreid met de Schermer. Deze tentoonstelling toont een klein deel van de belangrijkste aanwinsten it de afgelopen tien jaar. Zij laat zien hoeveel er in onze omgeving in de fgelopen eeuw is veranderd. Bij het werk aan beide verzamelingen blijkt steeds weer hoe belangrijk het erhaal bij de afbeelding is. Veel tijd gaat dan ook zitten in het verzamelen n vastleggen van de bijbehorende verhalen en andere informatie. In veel gevallen leeft de oorspronkelijke verzamelaar van de ïntoongestelde kaart of foto niet meer. De eigen herinnering heeft dan plaats gemaakt voor de overlevering. Slechts een enkeling maakte wat aantekeningen bij zijn verzameling foto's of prentbriefkaarten. Daarom is deze tentoonstelling ook een opwekking aan iedereen om zijn of haar belangrijkste foto's en prentbriefkaarten hun eigen verhalen mee te geven. Het begint met wie, wat, waar, wanneer en waarom. Bedenk dat een verhaal bij een afbeelding is als water voor een woestijnreiziger Bij sommige afbeeldingen worden ook verwante objecten getoond. Deze afbeeldingen zijn met een aangegeven. Soms is zo'n object afkomstig van een afgebeeld persoon of uit een afgebeeld gebouw. Soms bevond zich een vergelijkbaar voorwerp als afgebeeld in de collectie van het museum. Zo geven platte afbeeldingen en ruimtelijke objecten samen een -fragmentarisch- beeld van een verleden dat al grotendeels uit onze persoonlijke herinnering is verdwenen. Museumuiietin 211

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 59