Museumagenda: Tentoonstellingen in de komende maanden TRANSPORTBEDRIJF KIEFT GROOTSCHERMER (1924 -1981) Woensdag 2 januari - kindermiddag Vanaf 16 december 2007 t/m 30 maart 2008 de tentoonstelling: Voorbij de herinnering, foto's en prentbriefkaarten, (zie artikel) Vanaf 2 december t/m 2 maart 2008: Transportbedrijf Kieft Grootschermer (1924-1981) (zie artikel) vrachtrijder van ketten, koeien en beton. Transportbedrijf Kieft bepaalde meer dan 50 jaar het ondernemersgezicht van Grootschermer. Het bedrijf was na de oorlog de grootste werkgever van het dorp en werd officieel opgericht op 1 januari 1924. Het transportbedrijf had al vanaf 1919 een soort voorloper gehad: vader Kieft kocht in dat jaar een kolossale dorsmachine, waarmee hij als loonwerker de boer op ging. Van 1927 tot 1939 exploiteerde Kieft de buslijn Purmerend - Alkmaar v.v. Het transportbedrijf hield van de drie activiteiten het langste stand. Aanvankelijk was het vooral hooi- en veetransport binnen Nederland. Daarnaast haalde Kieft ketten (paarden) uit Polen. Weer later specialiseerde het bedrijf zich in een lijndienst vrachtvervoer op Zuid-Duitsland. Daarnaast leverde de bouw van de Bijlmer veel werk op: vervoer van kolossale betonnen platen. In 1981 werd het bedrijf beëindigd. Er was geen geschikte opvolger en bovendien was het crisis in het wegvervoer. De tentoonstelling in het museum zal menigeen uit Grootschermer (en ver daarbuiten) met een lichte weemoed terugzetten in die tijd van vlak na de oorlog. Niemand had een cent te makken, maar als je naar Parijs wilde, dan kon je meerijden in de chauffeurscabine van Kieft voor een paar tientjes. Daar droomde je als jongen van. Nu weer dus - in ons museum vanaf 2 december. 210 Museumuiietir A

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 58