IJsbalgooien op de Molensloot, ook in 1995. Jaap Ousoren gooit 'het hoekje om'. 208 Museum V Mietin gevolgd. Het te winnen prijzenpakket bestaat uit: worsten, karbonades en kaas T Het ijsbalgooien werd steeds populairder. Dit kwam mede doordat de Rijper IJsclub in 1980 zestig houten ballen had laten maken op een geheim adres. Hiertoe was besloten, omdat de ballen van de familie Berkhout niet allen gelijk waren van grootte en gewicht. In de jaren die volgden werd er wederom een verandering ingevoerd: de ballen kon men niet meer op het ijs huren, maar men moest naar het café van de familie Oudejans (via de keuken) om de ballen te huren. De kist met ballen stond in de woonkamer van het café. Veelal werd er na afloop van het ijsbalgooirondje een borreltje gehaald. Ook zijn er heel veel mensen die nog over 'n eigen bal beschikken. Daar gooiden men door de weeks mee. Alleen als er door de Rijper IJsclub een wedstrijd werd uitgeschreven mocht niet gegooid worden met "eigen" ballen. Wedstrijden in de jaren tachtig In de jaren tachtig waren er vele winters. Zo werd er in februari 1985 zelfs een marathon balgooiwedstrijd georganiseerd: ruim 2 uur gooien door de Eilandspolder. Dat bleek zo'n succes dat als het even kan elk jaar georganiseerd gaat worden. Het aantal deelnemers bedroeg de le keer 125, winnaar werd Willem Salentijn. De 2e marathon balgooiwedstrijd werd gehouden in februari 1986 (181 deel nemers). Winnaars waren Theek Duinmayer bij de heren en Aaf Schrama bij de dames. dee win mai 122 1 niet dee ijsb nati Uit I knif wer I Kan War nog de E Mac notc Brot bur^ bela Zola balk In h best l Zodi dich jsbe L het gooi

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 56