Prijs voor onze overleden oud-voorzitter Pieter Schotsman en voor Herman Kaptein Ook toen angst voor immigranten Wanneer een poep (een Duitse seizoenarbeider, D.M.) is arm en kaal Dan spreekt hij heel beleefde taal Maar als hij komt tot hoger staat Dan doet hij alle menschen quat Hij is door hoogmoet opgesteijgert Het schijnt dat hem het spraaklid weijgert O poep, o Olsen (streek waar ze vandaan kwamen) gebroed Die u een ofise (baan) geeft doet de duijvel goed Een bijdrage aan dierenwelzijn Voor koeyen die niet kunnen pissen Zoo uw koey, paart of eenig beest niet kan pissen, dan moet gij twee handen vol pieterselie nemen en dezelve fijn snijden. Kook ze dan in een mengle bier. (een mengle is 2 pinten, dus 2 liter) Geeft dit uw koey en het is dikwijls goed bevonden. Een volgende keer meer uit dit kostelijke boekwerk. Dick Mantel Met dank aan Jan Willem Balder (RAA), Harry de Raad (RAA) en Margreet Hoek voor de delen tussen haakjes. Tijdens het Internationale TIMS Symposium voor Molinologie is voor de derde keer de I. J. de Kramer-prijs uitgereikt. Deze keer aan Herman Kaptein en onze overleden oud-voorzitter Pieter Schotsman. Dit voor hun studie 'Alkmaar als bakermat van de Hollandse industriemolens omstreeks 1600' (zie Alkmaarse Historische Reeks XII, blz. 183 e.v.). Mevrouw Schotsman nam samen met Herman Kaptein de prijs in ontvangst. Ton Meesters (links) heeft zojuist de prijs overhandigd aan mevr. Schotsman en Herman Kaptein. Uit: Molens, september 2007. Met dank aan Piet Bommer voor het doorgeven van het artikel. 203

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 51