Onze werkgroepen De werkgroep West en Oost-Graftdijk is bezig aan haar volgende onderzoek. Omdat de leden van de werkgroep in hun dagelijks leven ook heel bezet zijn, gaat het niet supersnel, maar er is gelukkig weer activiteit. De werkgroep Schermerhorn heeft in samenwerking met de Vrienden van de Grote Kerk in Schermerhorn de vitrinebakken, die zij in gebruik heeft in de kerk, geschilderd en opnieuw ingericht. Gaat u, als het seizoen weer begint, een keer langs in Schermerhorn! Er zijn plannen om ook in Oterleek tot een werkgroep te komen. We houden u op de hoogte, maar als u Oterleker bent en als u nu al staat te trappelen om mee te doen, bel dan de secretaris of de voorzitter op. Dit nummer en het volgende Naast de twee verslagen veel nostalgie in dit nummer. Artikelen om voor of na het kerstdiner onder het genot van een gepast glas wijn te lezen. Hans Keuning voert u samen met Claes Bruin terug naar het begin van de 18e eeuw tijdens een wandelingtocht langs het Schermereiland. En Jan Oldenburg laat u dubbel genieten van uw huidige behuizing als hij vertelt hoe men in de jaren twintig van de vorige eeuw woonde. Cornelis Weeshoff laat zien dat bij de immigratie vroeger ook niet alles pais en vree was en toont zich een groot strijder voor het dierenwelzijn. En niet te vergeten een herinnering aan, misschien een vooruitblik op, het 'ijsbalgooien', in 'uit de pen van' namens de Rijper IJsclub geschreven door Piet Slooten en Harrie Vredevoort. In het volgende nummer een zeer degelijk stuk geschiedenis van het Schermereiland, van de hand van Albert van den Berg uit Grootschermer "Van dorpen die kwamen en gingen'. En vast nog veel meer lezenswaardigs, onder andere hoe het verder ging met Amicitia. Rest mij u namens het bestuur prettige kerstdagen, een goed uiteinde en een heel gelukkig 2008 toe te wensen!! Dick Mantel 160

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 4