Raadhuisberichten Tradities De afgelopen maanden hebben we twee goede tradities gehandhaafd. Op zaterdag 22 september hebben we weer de najaarsexcursie gehouden. Naar Deventer deze keer. In dit nummer een verslag. En we hebben de jaarlijkse lezing georganiseerd, Herman Langeveld vertelde boeiend over de eerste levensperiode van Willem Schermerhorn, onze eerste na-oorlogse minister president. De letterlijke tekst van de lezing vindt u in dit nummer. Een nieuwe traditie zijn we begonnen. Op zaterdag 13 oktober hebben we de eerste avond voor vrijwilligers van onze vereniging georganiseerd. Voor de rondbrengers, voor de archiefwerkers, voor onze reisleidster en voor het bestuur. In het Grafter Raadhuis vertelde Fred Oudejans aan de hand van dia's gemaakt door Gerrit Luyting, over de restauratie van de Schermermolens. Door zijn vlotte, enthousiaste en deskundige manier van vertellen was het een groot succes. Met een hapje, een drankje en 'Alkmaar op de Wind' hebben we hopelijk onze vrijwilligers weer voor jaren aan onze vereniging gebonden. We zijn van plan dit tot een traditie te maken. Een traditie die gebroken wordt. Voor u ligt de laatste 'Chronyke'. Spellings- en uitspraakproblemen hebben ons doen besluiten tot het eigentijdser 'Kroniek' over te gaan. Volledig: 'De Kroniek. Historisch tijdschrift voor Graft-De Rijp en Schermer'. We hopen dat u snel gewend bent. Ceterum censeo Jarenlang eindigde de oude Cato zijn redevoering in de Romeinse senaat met de klassieke woorden 'overigens ben ik van mening dat Carthago vernietigd moet worden'. Wij nemen dat in gewijzigde vorm graag over: 'overigens zijn we van mening dat ons bestuur aanvulling behoeft'. Serieus: meldt u, als u iets voelt voor verenigingswerk, als historie u boeit, als u onze vereniging een warm hart toedraagt, als u de Kroniek verslindt, aan om met ons bestuur kennis te maken en om als die kennismaking bevalt - en dat doet ie - bestuurslid te worden. Dat was de langste (en mooiste) zin uit mijn carrière, leest u hem nog maar een keer en bel de voorzitter of de secretaris of stuur een mail! En speciaal voor Schermerhorners, er wonend of zich tot het dorp van de mol aangetrokken voelend: we hebben dringend behoefte aan een medewerker voor het archief van onze vereniging, vallend onder de werkgroep Schermerhorn. Meldt u aan bij de secretaris!!! 159

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 3