Museumagenda: Nieuw boek in de bibliotheek T/m 14 oktober de tentoonstelling: Gelezen verleden, twee eeuwen Nederlandse kinderboeken. Zondag 14 oktober van 13.30 - 16.30 uur, inloopmiddag Oude kinderboeken. Boekenverzamelaar Frits Booy is aanwezig om al uw vragen over meegebrachte kinderboeken te beantwoorden. Woensdag 17 oktober Kindermiddag met als thema touwknopen en -draaien. Kinderen mogen zelf touwdraaien en leren diverse knopen. Zaterdag 27 oktober De Museumnacht. Het thema dit jaar is: Oorverdovende stilte. Vanaf half november In de galerij de minitentoonstelling over het transportbedrijf Kieft uit de Schermer. De Nederlandse Tegel van Hans van Lemmen. Dit prachtig geïllustreerde boek brengt de historie van de Nederlandse tegel in kaart vanaf de ontwikkeling van de Nederlandse tegelindustrie in de 17de eeuw, zijn neergang aan het eind van de 18de eeuw tot zijn herrijzenis in de 20ste eeuw. Het boek behandelt alle tingeglazuurd tegels die geproduceerd werden in Delft en elders in Nederland en ook de imitaties die vervaardigd werden in Europa en Amerika. Het boek begint met een overzicht van de voorlopers in Spanje, Italië en Vlaanderen. Het bespreekt de thema's en onderwerpen van de voorstellingen op de tegels. En het aanbrengen van de tableaus en tegelmotieven buiten Nederland in de vele kostbare residenties en woonhuizen in West-Europa en Rusland. Een aantal hoofdstukken is gewijd aan de Europese navolgers van het Nederlandse tegelwerk. En tot slot worden er praktische adviezen gegeven voor verzamelaars over verwerving, onderhoud en restauratie. De Nederlandse Tegel is een gebonden boek in groot formaat met 195 foto's in kleur. Bulletin 152 Museum

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 46