Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, Bij het schrijven van dit voorwoord zit de zomervakantie er bijna op - en als u dit leest staan wij voor het begin van de herfst. Tevens het begin van een nieuw cultureel seizoen waarbij u de Museumnacht niet mag missen! Opnieuw wordt er een gevarieerd en boeiend programma aangeboden. In de vakantie hebben wij een aantal andere musea bezocht: dat is leuk om te doen en soms levert het een aantal ideeën op. Bijvoorbeeld dat het verzamelbeleid zich wijzigt, musea continu op zoek zijn naar extra inkomsten o.a. door het museum meer functies te geven. Dan merk je tevens dat gerenommeerde musea zoals het Nederlandse Openlucht Museum de deskundige en enthousiaste hulp van vrijwilligers nodig hebben. Op zo'n moment ben ik trots op de inzet van alle vrijwilligers - inclusief alle bestuursleden - in ons museum. De liefhebbers van bodemvondsten wil ik wijzen op een omvangrijke expositie van bodemvondsten van het Schermereiland bij het museum en bij de beeldentuin Nic Jonk in Grootschermer. De collectie beelden en schilderijen is eveneens een bezoek waard. In juni is door de heer Dun een omvangrijke en fraaie collectie tekeningen, schilderijen en aquarellen van Hendrik Weeshoff (1830-1860) aan het museum geschonken. Hendrik is een telg uit het bekende schildersgeslacht Weeshoff uit Schermerhorn. Hendrik verhuisde later naar West-Graftdijk en was daar als huisschilder werkzaam. De eerste keer dat ik al dit werk zag, was bij de voorbereidingen van de Weeshoff tentoonstelling in 1990. Van het schildersgeslacht hebben wij met name werk van Klaas Weeshoff, een aantal tekeningen van de glas-in-lood ramen van de Rijper kerk. De schenking met o.a. een aantal teken-voorbeelden, de vele fraaie tekeningen (waaronder de klederdracht uit die tijd) en aquarellen en schilderijen vormen een unieke en welkome aanvulling op onze museum-collectie van het Schermereiland. Vorige keer kondigde ik de komst van het museumboekje aan. Dat is er! Door de Stichting Uitgeverij Noord-Holland is in samenwerking met een aantal auteurs een prachtig boekwerk gemaakt waarin zowel de geschiedenis van het huis als de museumcollectie nader worden belicht. Te koop in de museumwinkel en alvast een kado-idee voor Sinterklaas. Aldert Pilkes 149

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 43