Raadhuisberichten terhorn \micitia. jke opening g- en die terecht s. iotheek. it jaar, gaarne de secretaris. zonder an de nen Wat is er gebeurd sinds de vorige Chronyke? Vakantietijd, dus het verenigingsleven stond op een iets lager pitje. Het archiefwerk ging gewoon door en ook het doorwerken van de notulen van de Rederijkerskamer 'Amicitia' in Schermerhom. De schitterende zerkenvloer werd geopend, bij welke gelegenheid Jan Kaptein uit handen van de burgemeester de erepenning van de gemeente Graft-De Rijp ontving. Het bestuur feliciteert hem daarmee nog van harte! Tussen de buien door hielden we een geslaagde zomeravondwandeling in Zaandijk, waarvan elders in dit nummer een verslag. Verder hebben we com mentaar geleverd op het concept van de archeologie-nota van de gemeenten Graft-De Rijp en Schermer. En zoals misschien ook voor sommigen uwer geldt: we waren geïmponeerd door het enorme succes van het Mijzenfestival. De najaarsexcursie en lezing Zoals u weet gaat de najaarsexcursie op 22 september naar Deventer. De bus is volgeboekt, u heeft bericht gekregen als u op de wachtlijst bent gezet en u krijgt uiteraard nader bericht als u geplaatst bent. Van de lezing, die gehouden wordt door Herman Langeveld, staat in dit nummer een korte in houd. Komt op 10 oktober om 20.00 uur naar de Noordeinder Vermaning!! Dit nummer en het volgende Het hoofdbestanddeel van dit nummer is het eerste deel van een over zicht van de het wel en wee van de Rederijkerskamer 'Amicitia'uit Schermer hom. Ook als uw verleden als rederijker ver achter u ligt of als u geen Scher- merhomer bent, hopen we dat u de beschrijving als tijdsbeeld kan waarde ren. In ieder geval past een wat uitgebreid artikel bij de eerbiedwaardige leeftijd van de vereniging (kamer), namelijk 150 jaar. Twee verslagen in dit nummer, één van de opening van de zerkenvloer van Jan Kaptein en één van de zomeravondwandeling. Verder een verhaal van Herman Meddens - waar voor dank! - wat bij uitstek past in onze eerdere stukken over de geloofste- genstellingen. En eindelijk ook de waarheid over de klok in Stompetoren. Verder natuurlijk het onvolprezen bulletin van het museum. In het volgende nummer, passend bij de kerstsfeer en een hopelijk ijzige kou, veel verhalen. Hans Keuning kijkt terug op de reis van Claes Bruin in 1730 door onze Noordhollandse dreven. Verder verhalen in de vorm van her inneringen van de heer Oldenburg en het vervolg van het Amicitia-verhaal. Dick Mantel 107

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 3