De zomeravondwandeling Dit jaar weer gewoon op de 2 le juni vond de zomeravondwandeling plaats. Deze keer naar (Oud) Zaandijk, met daar een dorpswandeling en een bezoek aan het Honig Breethuis. Twee en veertig personen trotseerden het regenachtige weer en genoten van de dorpswandeling langs de vele panden van oude Zaanse bouw. En daarna van het schitterende interieur en inventa ris van het museum. De gidsen van het museum deden hun werk op een voortreffelijke manier en Michèle Tromp had de avond weer vlekkeloos geor ganiseerd. Het weer had ze niet helemaal in de hand maar ook dat viel toch eigenlijk best mee. Als altijd een zeer geslaagde avond. Onze 'reisleidster' Michèle Tromp. De regen deerde ons niet. De wandeling Van de wandeling drukken we een hieronder een beschrijving af. Het is zeer aan te raden deze wandeling (nog) eens een keer te lopen!! De wandeling begon op de Lagedijk voor het museum. Kijkend naar het museum naar links. De eerste bebouwing van de Lagedijk dateert uit 1494. Heijndrick Pietersz. kreeg toestemming van schout en schepenen tot het bouwen van zijn huis. Vijf zonen volgden zijn voorbeeld, het gehucht heette dan ook lange tijd de 'vijf broers'. De houten huizen van die tijd zijn allemaal verdwenen door brand en ouderdom. Inl613 stonden hier 50 huizen. De sluis Langs de Gerrit Jan Honingsluis, die het Guisveld via de Sluissloot met de Zaan verbindt. De eerste sluis is ca 400 jaar geleden gebouwd. Het verschil in 135

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 29