stemd en r Kok en e geluids- lle Grafter Woensdag 13 juni De fraaie bloemstukken opgemaakt door Talitha de 'Boer, werden in de ontvangstzaal en op de zerkenvloeren geplaatst. 'De benodigdheden voor de koffie en de champagnedronk werden in het raadhuis Graft aangevoerd door het restaurant 'Wapen van Munster' van Cor en Dennis Blokdijk uit De Rijp. Dit bedrijf heeft als bijdrage aan de zerkenvloer de algehele catering aange boden; zowel voor de openingplechtigheid als de lunch voor officieel geno digden 's-middags in de Grote Kerk van De Rijp. Reeds om 10.30 uur arriveerden de speciaal genodigden waaronder de Commissaris van de Koningin de heer Borghouts, de heer en mevrouw Zee man en vele sponsorgenodigden voor de feestelijke koffie. Om 11.00 uur begaf dit gezelschap zich naar de voer waar al veel belang stellenden zich hadden verzameld. De genodigden werden door de voorzitter Talitha de Boer langs de voltooide werkzaamheden geleid. Daarna sprak de voorzitter haar welkomstwoord en prees alle direct betrokkenen voor het bereikte resultaat. Hierna verzocht de voorzitter de Commissaris de audioko- lom te onthullen en de knop voor het verhaal van Anne Jans Sappes f 1635 in te drukken, waarna dit verhaal voor iedereen, versterkt hoorbaar werd verteld. De Commissaris werd vervolgens verzocht om op de inmiddels zicht bare doodskist te kloppen waardoor Anne Jans Sappes tot leven werd gewekt en opstond uit haar graf. Anne Jans vertelde op sappige wijze over haar leven in die tijden wat zij daar beneden zoal had meegemaakt en gehoord. Deze bijdrage uit het verle den werd zeer gewaardeerd door de aanwezigen. Actrice Esther Kok als Anne Jans Sappes. EÜÉÈÉiJi 133

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 27