Blaauw reageerde hierop met de mededeling dat hij het 'als de verdiensten van het bal niet onbeduidend zouden zijn' voor niets wilde doen. Maar op 23 december 1881 werd besloten Blaauw 'in ieder geval een gulden voor zijn moeite toe te kennen'. Op 18 okt. 1883 werd Jb Blaauw Az uit De Rijp, ook jarenlang medewer ker onder andere als ontwerper van vele tableaux vivants en schrijver van teksten, tot erelid benoemd. Hij verzocht toen ter herinnering daarvan en van de jubileumuitvoering om een handtekening en als het kon een portret van alle leden. Van de familie Blaauw zijn uitgebreide genealogische gegevens be schikbaar, zeker niet in het minst door het werk van prof. A. Blaauw uit Haren ('Acht generaties Blaauw in Noordeinde van Graft'). Voor het vol gende maak ik van dit boekwerk en van doorhem gegeven schriftelijke en telefonische informatie, dankbaar gebruik. Uit het huwelijk van Adriaan Jacobsz Blaauw 1799-1853) en Maartje van Petten (1799-1881) werden onder andere Jan Adriaansz Blaauw 1828 -1883), de overgrootvader van Prof. Blaauw, Jacob Blaauw Az.(1823-1898, 'de veearts', belangrijk voor het Amicitia verhaal) en Aldert Blaauw 1830- 1893, 'de fotograaf ook belangrijk) geboren. Een zoon van Jan Adriaansz Blaauw, uitzijn huwelijk met Trijntje van Tiel, was Adriaan Jansz Blaauw (de grootvader dus van Prof. Blaauw, zoals u begrijpt). Die trouwde met Trijntje Kreb en beiden kregen een zoon Comelisj1855-1930). Via deze Comelis kwam er een familierelatie tot stand tussen de Blaauwen en de Weeshojfen, want hij trouwde met Trijntje Weeshojf (1854-1928) (zie vol gende alinea). Hoe zat het met de Weeshojfen?De volgende informatie komt uit Weeshojf. Een schildersgeslacht uit Schermerhom', samengesteld door Ellen Bokhove. Aangevuld door Prof. Blaauw en Frans Kuijper. Klaas Weeshojf Czn (1823-1896) is de eerste van de Weeshojfen waar van we weten dat hij op artistiek gebied actief was. Van de drie broers, Klaas, Dirk en Hendrik - alle drie waren ze huisschilder - is 'kunstzinnig werk' bewaard gebleven, vooral van Klaas en Dirk. Nog generaties lang wordt er door het nageslacht kunst geproduceerd, met name door de kleinzoon Dirk van Dirk. De vierde zoon van Klaas Weeshojf Czn was Aldert Weeshojf (A. Weeshojf Kzn; geboren in 1858, belangrijk voor het Amicitia verhaal), met als beroep timmerman/aannemer. De jongste broer van K. Weeshojf Czn, Hendrik (1830-1860) trouwde met Aaltje Ruiter en zij kregen onder andere een dochter Trijntje. Deze Trijntje Weeshojf (1854-1928) trouwde met Comelis Jansz Blaauw. Als u geen doorgewinterde genealoog bent, bent unu even de draad kwijt. Dat doet er niet toe, het wordt nog een stapje erger. A. Weeshojf Kzn 126

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 20