wens uit dat zich zoiets niet meer zal herhalen'. De repetities werden er duidelijk gezelliger op. In oktober 1881 werd be sloten 'voortaan gezamenlijk de kosten van een vertering te dragen'. Hier voor zal alleen chocolade worden aangeschaft via Mej. Ivangh. Na informatie blijkt Mej. Ivangh bereid op de repetitieavonden voor twaalf personen de chocolade te leveren tegen 15 cent per persoon. Als niet iedereen aanwezig zou zijn zal het bedrag dat men tekort komt uit de kas betaald worden. Vanaf 1881 verzorgde Van Raven uit De Rijp het drukwerk - programma's en anderszins. De tijd gaat snel, het 25 jarig jubileum komt er al weer aan Op weg naar het 25 jarig bestaan Succes was er in 1882 voor de kamer bij de toneelwedstrijd in West- Graftdijk. De eerste prijs, die was uitgeloofd door G. Hop, viel de kamer ten deel. Bij Hop thuis vond de prijsuitreiking plaats. Voor iedere speler een me daille en het recht voor ieder lid twee gasten mee te nemen. Niet voor niks natuurlijk, de kosten per persoon bedragen f 1,50. De president stelde daar op voor de leden deze kosten te dekken uit de kas. De Jong kwam hierop met een amendement om het aan de leden over te laten, omdat er misschien wel onder hen zouden zijn die zelf wilden betalen, waardoor een aanslag op de kas voorkomen zou worden. De president antwoordde dat hij 'geheel doordrongen was van de minder gunstige toestand van de kas en dat het voor haar bepaald een gevoelige opoffering zal zijn'. Toch was hij tegen het amendement, met als argument dat het profijt voor alle leden gelijk moest gelden. Hij wil wel als 'de opoffering voor de kas te groot is', het hele voor stel intrekken. Ongeoorloofd afwezig zijn speelde in 1882 nog steeds een grote rol. Toen de vice-president (P. Alblas) heel vaak afwezig was stelde de president dat aan de orde. Hij stelde voor de vice-president 'bij schrijven te vragen hoe de kamer deze houding moest aanmerken'. Zijn voorstel werd door de leden, 'doordrongen van het minder aangename van zulk een handeling', goedge keurd. Het antwoord kwam op 1 april 1882: Alblas bedankte als lid en als vice-president. In 1883 was de tweede mijlpaal bereikt. De kamer bestond 25 jaar. 25 jarig jubileum In juni 1883 begonnen de besprekingen over de jubileum. De nieuwe voorzitter, W. Korvezee, zal een feestrede houden, gevolgd door de vertoning van een tableau vivant. Daarna de vertoning van een 'comediestuk', betrek king hebbend op toestanden van het vroegere Schermerhorn. Aan het slot van het feest zal een soupé worden aangeboden aan de oprichter de heer Paardekoper, aan de vijf ereleden en aan de werkende leden 'met hun dames of cavaliers'. 'Onderwijl zal het publiek zich verlustigen aan de dans, waartoe 120

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 16