-grond werd ik. Bij elkaar lelaas bleken en braken in elijmd, grote structies van teriaal waren was wel het zerk in deze aal omdat op lijke indeling de zuidmuur gere toren en Het subtiele paraplu staat aaide teksten laspaneel met ;r teakhouten en informatie chiedenis van limte niet te r de aandacht mee verhalen ekstukken te iet raadhuis, te luisteren, dakje en de egenwater en stalen kolom e behandeling sokkels zijn een kraan op elijk de kolom t kwam. De afwerking. 1 de voormuur en op twee oude poeren van kolommen waarop voorheen de orgelvloer rustte. Aanvankelijk zouden er enkele heipalen onder komen maar door het voornoemde Verdrag moesten we naar een andere manier van funderen omzien. De staalconstructie is volledig geaard tegen blikseminslag. Groenvoorziening De groenvoorziening heeft onze speciale aandacht gehad en kreeg ook het effect wat wij er van verwachtten. De 22 haagbeuken langs de zijmuren van het monument zijn een schenking van Staatsbosbeheer en zijn door de hovenier op hun plaatsen gezet. Nadat de plantgaten waren gegraven is de uitkomende grond na het zeven weer teruggebracht ter aanvulling van de boomkluiten. De bomen zijn iets eerder geplant omdat zij al uitliepen en het planten geen verder uitstel duldde. Vanaf het moment van planten krijgen de bomen ieder eens per week 50 liter water en eenmaal in het blad, zelfs 100 liter tot het moment dat zij aanslaan. Aanvankelijk zou de bestaande Gouden Regen in de rij worden opgenomen maar die bleek bij de voet ingerot te zijn en leunde al tegen het monument aan. Bovendien hadden de wortels zich al een weg gebaand in het rotte metselwerk. Tenslotte is de ligusterheg aan de noordzijde verlengd zodat een evenwijdig beeld ontstaat vanaf de zerkenvloer. Vlak voor de voltooiing in mei 2007. Foto genomen door Jan Kaptein. 61

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 9