Zomeravondwandelëng naar Oud-Zaandijk op donderdag 21 juni a.s. verleden en in het Museumbulletin een terugblik van de heer Vink op 27 jaar 'Maatschappij tot bevordering van Nijverheid in De Rijp'. De redactie is druk bezig met het doorspitten van het archief van de 150- jarige Rederijkerskamer Amicitia in Schermerhorn. Een gigantische klus. Het komt of in een speciaal nummer of het zal moeten worden opgedeeld over verschillende nummers. Ook in een volgend nummer het verhaal over een verdwenen klok in Stompetoren. Dick Mantel Donderdag 21 juni organiseert de Oudheidkundige Vereniging haar jaarlijkse Zomeravondwandeling. We gaan een bezoek brengen aan de Zaanstreek, n.l. Oud-Zaandijk. Om 19.00 uur starten we bij Museum het Honig-Breethuis aan de Lagedijk (nr. 80) in Zaandijk (aan de overkant van de Zaan is De Zaanse Schans). Twee gidsen zullen ons meenemen langs de mooiste plekjes van dit eeuwenoude deel van de Zaanstreek waar nog heel veel prachtige Zaanse huizen bewaard zijn gebleven. Ook voert de wandeling door de Domineestuin. Dit oude buurtje dankt zijn naam aan predikant Jacob Borstius die vier eeuwen geleden preekte in een tot boerderij ingerichte kerk. Toen die werd gesloopt sloeg de dominee aan het tuinieren op het braakliggende stuk grond. Na afloop van de wandeling zullen we omstreeks 20.00 uur worden ontvangen in het Honig-Breethuis. Dit voormalige koopmanshuis dat voorheen bekend stond als de Zaanlandsche Oudheidkamer, is een statig achttiende-eeuws pand dat zijn naam ontleent aan een van de vroegere eigenaren, papierfabrikant Jacob Honig. Het huis heeft vele prachtige stijlkamers waarbij vooral de behangselschilderingen met landschapstaferelen zeer opvallend zijn. Ook de 18e eeuwse keuken met Zaanse smuiger met Deltsblauwe tegels is zeer de moeite waard. We krijgen een rondleiding door het huis en we sluiten de avond af met een kopje koffie met een ouderwetse krakeling. Omdat museum het Honig-Breethuis graag van te voren wil weten met hoeveel personen we komen, is het noodzakelijk dat u zich van te voren opgeeft voor deze excursie. Dit kan tot en met 14 juni bij onze secretaris, Dick Mantel, telefonisch 072-5023123 of per e-mail d.mantel@planet.nl Mocht u zich al eerder opgegeven hebben en plotseling verhinderd zijn, belt of mailt u dan a.u.b. ook uiterlijk 14 juni af. Op 15 juni geven wij het definitieve aantal door, dan moeten wij ook voor dat aantal betalen! Tot ziens op 21 juni! Michèle Tromp 56

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 4