klus uitgevoerd door de Fa Slot te De Rijp. Voor deze restauratie was door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en de Gemeente Graft-De Rijp subsidie toegekend. Met de Rijksdienst bestonden goede contacten, mede door mijn betrokkenheid bij de restauratie van de Grote Kerk van De Rijp. Na het gereedkomen van de restauratie kreeg het Walhuis de bestemming Museum Jan Boon.Voor begeleiding en inrichting werd de medewerking gevraagd van de regionale museumcommissie Waterland. Helaas bleek deze van mening dat een 2e museum in De Rijp overbodig was. De toezegging dat wij ons zouden beperken tot het tonen van datgene wat te maken heeft met de familie Boon en zijn Maatschappij gaf enige rust. Daarna is overeengekomen dat over en weer voorwerpen geleend kunnen worden. Op 5 juni 1982 werd het museum Jan Boon geopend met een ééndagsexpositie samengesteld met hulp van Jeanine Perryck streekconservatrice en Piet Zeeman beheerder van het museum in 't Houten Huis te De Rijp. In 1984 vond de opening plaats van de eerste expositie getiteld 'Jan Boon koopman en reder 1758-1847'. De expositie was samengesteld door Vic Wijnekus en Diederik Aten. De NNC schreef: in de oudheidkamer komt het verleden van het geslacht Boon tot leven in een boeiende tentoonstelling. In 1985 werd de Oranje tentoonstelling gehouden samengesteld uit de David-Wijnbeek collectie uit Zwolle. Zelfs De Telegraaf plaatste een aankondiging met foto van wethouder Harmsen en mij. De volgende expositie betrof het handelsdrukwerk van de meeste Rijper bedrijven van weleer. Het materiaal werd bijeen gebracht door Vic Wijnekus en Diederik Aten. Daarna volgde de expositie schoonschrijfkunst van Jan Boon en modern kalligrafisch werk samengesteld door Lenze Elzinga uit De Rijp. In 1988 was er de expositie 'De Kaarten op Tafel' met kaarten en atlassen uit het bezit van de Maatschappij. De opening werd verricht door de heer G.Valk hoofd gemeentearchief te Alkmaar. In 1989 was er een expositie van gebruiksgoederen, o.a een vitrine met mannelijke gebruiks- en siervoorwerpen en een vitrine met kostbaarheden welke tot het domein van de vrouw behoorden. Joop Tijmens stelde de expositie op deskundige wijze samen. De opening geschiedde door de voorzitter van de VW mw. J. Landman-Stoffels, In 1990 was er een porselein en aardewerk expositie. Een prachtige foto in de Alkmaarse courant kondigde de expositie aan. Veelal bracht ik van tevoren een bezoek aan de redactie om vooral via de pers bekendheid te geven aan de te houden expositie. Ook deze keer stelde Joop Tijmens zijn kennis en veel voorwerpen uit zijn eigen collectie ter beschikking. De heer J.Riensema wethouder der gemeente verrichte de opening. Museum Bulletin 93

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 41