Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter 'oto's van intoor :zelschap. marken, iet archief :en en >rdeinde, in Europa, 1996 van de vroegere ;t museum, -eenstra en n het Adlib achterstand Strijbis als /aarmee we feest en /erzorgd en efbeheerder In de Chronyke van december 2000 staat een uitgebreid artikel over de Kerk te Graft. Het is door Nico Stroet overgenomen van een kopie van het originele handgeschreven artikel van Pieter Schuurman uit Graft. Waarom refereer ik hieraan? Omdat in dit artikel - dat door Pieter Schuurman geschreven is in 1911 - een aantal zaken wordt genoemd over de kerkramen. Ik citeer: 'De kerkramen zijn voorzien van gotische traceringen, wat voor eentonigheid vrijwaart. Sommige vensters, welke allen in lood zijn gevat, vertonen nog fragmenten van glasschilderkunst. Volgens dorps archief bevatte deze kerk vier geschilderde ramen. Wat kunnen met kunst geschreven glazen een indruk geven op den kerke bezoeker; vooral door hun fraai koloriet, veelkleurigheid en gelaatsuitdrukkingen'. Verder worden de vier ramen nog summier beschreven en is er een foto van een gedeelte van een raam uit de Grafter kerk. Bovenstaand artikel heeft voor het museum een extra betekenis gekregen nu wij zeer recent een gedeelte van een dergelijk raam - bestaande uit 20 glas in lood ruitjes - hebben kunnen verwerven. Door het echtpaar en verzamelaars Bruigom - Six in de vijftiger jaren aangekocht in deze omgeving en sindsdien in hun bezit. Wij zijn erg gelukkig dat het nu weer terug is en het geeft extra glans aan de voltooiing van de restauratie van de zerkenvloer. Hard wordt er gewerkt aan een museumboekje. Mede door de belangrijke steun van het VSB Fonds Beemster kunnen wij dit doen. Het boekje zal interessante achtergronden geven bij belangrijke onderdelen van onze collectie en de historie van ons museumgebouw komt hierin naar voren. Tevens zijn wij bezig met het voorbereiden van een tentoonstelling over het transportbedrijf Kieft uit Grootschermer. Als u daar nog materiaal - foto's, voorwerpen, verhalen of andere zaken - over heeft houden wij ons aanbevolen! Aldert Pilkes 89

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 37