C. van den Bosch schonk 19 aktes. Via het Gemeentebestuur Graft-De Rijp zijn binnengekomen 2 foto's van rond 1895: de ene is een foto van 24 x 30 cm 'Het eerste postkantoor De Rijp', en de andere 'De tuin van postkantoor De Rijp' met gezelschap. Deze foto's zijn geschonken door Mevrouw Clausager uit Denemarken. Van toneelvereniging 'Amicitia' te Schermerhorn, Jan Joosten, het archief met alle notulenboeken met programma's, vanaf 1858. Van de heer J. Witsmeer te Koog a/d Zaan, een doosje met boeken en boekjes, allerlei,.uit de nalatenschap van C. van Petten van Noordeinde, in totaal 40 stuks waarvan 25 stuks in het archief opgenomen Van C. Booy een historische kaart over de 2e wereldoorlog, van Europa, N. Afrika en M. Oosten van 1939-1945, een inventarislijst versie 1996 van Doopsgezinde gemeente De Rijp. Verder is eindelijk de nieuwe beschrijving gereed gekomen van de or omvangrijke verzameling boeken, platen en drukwerken van de vroegere re: drukkerij in De Rijp de firma van Raven. ge Ik Het Fotoarchief ee Het beheer van onze fotocollectie, gezamenlijk met die van het museum, ve is in handen van Leo den Engelse met medewerking van Jaap Feenstra en be Margreet Hoek. De beschrijving van de binnenkomende foto's in het Adlib ge bestand, maar ook het wegwerken van de nog steeds bestaande achterstand frc vergt alle tijd. vi( Ook is nog tijd besteed aan de prentbriefkaartcollectie Strijbis als ee voorbereiding op de komende grote fototentoonstelling in 2007, waarmee we verder ook doende zijn. nu Oude foto's van streek, dorp, werk, familie, vereniging, feest en gif gebeurtenis zijn bij ons zeer welkom en verzekerd van een welverzorgd en ve goed beschreven verder bestaan. on Envoor een ieder ter inzage beschikbaar!!!! tei Jan Kaptein, archiefbeheerder ze St( inl co he fol aa 88

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 36