Van de oorspronkelijk veel grotere kerk, waarover de architectuurhistoricus rapporteerde, zijn meerdere aanwijzingen gevonden. Ook de aansluitende funderingen aan de achterzijde zijn teruggevonden. Onder de zij-ingang aan de zuidzijde werd 65 cm dieper een drempel van rood zandsteen aangetroffen, een aanwijzing van latere ophoging, die overigens ook door de architectuurhistoricus werd vermeld. De grote ontdekking was de grafzerk uit 1645 die dwars onder twee zerken lag, waarover hiervoor is geschreven. Voorts mag het vinden van de boerengeeltjes ook niet onvermeld blijven. Tenslotte is uit het zeven van de grond van de plantgaten veel botmateriaal gekomen dat weer in plantgaten en knekelput is teruggelegd. Fred Hoek Betrokkenen Bestuur Stichting tot Behoud van de Zerkenvloer Graft: Talitha de Boer Jan Kaptein Gusta van Ouwerkerk Lita Hoogervorst Fred Hoek Martien Verkerk voorzitter secretaris en initiatiefnemer penningmeester bestuurslid bestuurslid en directievoerder bestuurslid Comité van Aanbeveling: Mr. H.C.J.L. Borghouts Dr. A.Th. van Deursen Mevr. H.R. Oosterop-van Leussen Mevr. Drs. J.M. de Vries Ir. C.J. Vriesman J. R. Zeeman Uitvoerenden: Architect zerkenvloer: Architect stilteplek: Architectuurhistoricus: Archeologie: Bodemonderzoek: Constructeur: Hoofdaannemer: Onderaannemers: metselwerken: rvs- en staalwerken: natuursteenwerken: commissaris van de Koningin in Noord-Holland historicus, emeritus hoogleraar burgemeester van Graft-De Rijp dijkgraaf Hoogheemraadschap Hollands oorderkwartier directeur Staatsbosbeheer president-commissaris Nieuwe Steen Investments RIAIB restauratie advies en begeleidingsbureau Den Haag ir. R.J.B. Dekker B.N.A. Graft drs. A.H.G. Klerks Den Haag Hollandia Zaandijk Lankelma Ingenieursbureau Beemster Lou Mol Konstruktiebureau Oosthuizen Aannemersbedrijf M. Duinmaijer B.V. De Rijp Fa. Wever De Koning De Goorn De Volger Konstruktie De Rijp Natuursteenbedrijf Mizee Alkmaar Leveringen vanwege opdrachtgever: verhardingen en aanaarding: Dura Vermeer Infrastructuur BV De Rijp graveringen in rvs-platen: Laserit B.V. Wieringerwerf geluidvoorzieningen audiokolom: Resync De Rijp glas, incl. zandstralen: Czaar Peter Glas Landsmeer groenvoorzieningen: Hoek Hoveniers Ursem 63

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 11