Gelezen verleden, twee eeuwen Nederlandse kinderboeken Van 14 april t/m 15 oktober is de expositieruimte gevuld met een tentoonstelling die ruim twee eeuwen kinderboeken beslaat. De opzet is zeer gevarieerd en onderverdeeld in ca. 20 vitrines, die meer dan 100 boeken bevatten. U zult vele bekende en onbekende prentenboeken te zien krijgen. De tentoonstelling is een boeiend geheel van diverse tijden, stijlen en onderwerpen. Het geeft een kleurrijk overzicht van lees- en prentenboeken voor de jeugd uit het verre en nabije verleden. Een kleine opsomming van de onderwerpen die u tegen zult komen: ABC-boeken, versjesboeken en sprookjes, jongensboeken en meisjesboeken, prenten-boeken (algemeen) en artistieke prentenboeken (bekende illustratoren), knutselboeken, Piet de Smeerpoets en navolgers, vormboeken (beweegbare boeken, boeken in een bepaalde vorm) en levend speelgoed. Kortom te veel om op te noemen. De boeken komen uit de verzameling van de heer Frits Booij uit Baarn, verzamelaar van oude kinderboeken, waaronder Sinterklaasboeken. Het museum heeft de heer Booij bereid gevonden een deel van zijn collectie beschikbaar te stellen voor deze tentoonstelling. Hij is voorzitter van de Stichting Geschiedenis Kinder- en Jeugdliteratuur en bestuurslid van de Stichting Nationaal Sint Nicolaas Comité. Van een aantal tentoongestelde prentenboeken zijn mooie prentbrief kaarten te koop in de museumwinkel. Bij de tentoonstelling wordt een speciale kinderroute gemaakt. Vanaf mei gaat de route van start. Alle basisscholen in Graft-De Rijp en de regio krijgen hierover bericht. DAANTJE GAAT SCHAATSENRIJDEN Het boekje van Leonard Roggeveen DOOR LEONARD ROGGEVEEN Bulletin 49

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 49