Raadhuisberichten op bestemmig verzuiling es dit jaar, gaarne cretaris. Ledenwerf actie en de zoektocht naar medewerkers U heeft de ledenwerfkrant ook in uw bus gekregen. Niet voor u bedoeld natuurlijk maar misschien kunt u naar aanleiding van deze krant nog eens bij buren en familie op onze vereniging wijzen. En aan u ook nog eens de oproep om actief mee te werken aan onze vereniging: als bestuurslid, als schrijver van (een) artikel(en) voor de Chronyke, als medewerker bij de productie van de Chronyke enz. De contributie Een acceptgiro komt soms op een plek terecht waar hij niet hoort. Kijkt u a.u.b. even na of u de contributie voor 2007 heeft betaald. Zo niet, doet u het dan vandaag. U bespaart ons heel erg veel werk!!! De Algemene Ledenvergadering De Algemene Vergadering is op dinsdag 10 maart 2007 om 20.00 uur in Het Rijper Huis. De stukken treft u, bijgevoegd bij deze Chronyke, aan. Na de pauze een ongetwijfeld boeiende lezing van Pieter Floore over de archeologische geschiedenis van traanovens, vooral van de Eilandspolder. De naam van onze periodiek Onze periodiek heeft een hele mooie naam, maar er kleven wat nadelen aan. Is het nou Chronyke, Chronycke of Chronyk en hoe spreek je het uit? Dat laatste is eigenlijk heel simpel, namelijk 'kroniek'. De laatste constatering bracht ons ertoe te overwegen Chronyke te veranderen in Kroniek. Bovendien overwegen we ons 'werkgebied' preciezer aan te geven. Wat vindt u ervan? zonder van de imen In deze Chronyke en de volgende Een wat andere vulling dan meestal. Ter gelegenheid van de lezing ter afsluiting van ons verzuilingsproject heeft Prof. Piet de Rooy een beschouwing over de verzuiling geschreven, waarin hij diverse nieuwe gezichtspunten verwerkt heeft. Ondanks het landelijke karakter ervan 3

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 3