Besluit Buiten de gemeentegrenzen was de modelmolen ook al bekend. Piet vertelt hoe hij werd benaderd door de gemeente Amsterdam, die een relatiegeschenk zocht voor Japan en daarbij het oog had laten vallen op zijn molen. Dat was toch niet de bedoeling, dus daar had Piet 'neen' tegen gezegd. Gelukkig blijft de molen nu in de buurt en kan Piet nog regelmatig komen kijken hoe zijn molen erbij staat. De Museummolen presenteert de molen met trots en kan de uitspraak van Ome Jan van Egmond5 beamen die zei: "Piet, ik ben een boerensmid, maar jij bent een zilversmid". Francis van Zon-Christoffels Noten: 1PBNA: afkorting voor Polytechnisch Bureau Nederland Arnhem, tussen 1912 en 2002 verzorgde dit bureau schriftelijk onderwijs voor technici. 2. Garage Wil Wester, dit garagebedrijf op het Westeinde bestaat nog. Dirk Slot nam dit bedrijf over van Wil Wester en deed het op zijn beurt over aan Roselaar. 3. Melkfabriek de Prinses werd in 1890 opgericht. Thans is de fabriek opgeheven en staat op deze plaats het zaagselverwerkingsbedrijf van de Lange. 4. De Muiderkring: een uitgeverij in Bussum die vooral technische boeken uitgaf en de tijdschriften: 'Radio Bulletin' en 'Hobbybulletin voor Modelbouwers'. In 2002 failliet. 5. Ome Jan van Egmond groot molenkenner, geboren in 1893 te Oterleek, overleden in Beemster 18 juni 1992. Ten tijde van deze uitspraak had hij zijn gezichtsvermogen bijna verloren, maar hij kende molens zo goed dat hij ook tastend kon voelen dat dit vakwerk was. De abonnees van de Chronyke hebben dit jaar van 1 april tot en met 15 mei op vertoon van dit artikel voor 2 personen gratis toegang tot de Museummolen, waar zij de modelmolen van Piet Mulder kunnen bewonderen en een kijkje kunnen nemen in de nieuwe entreeruimte. 18

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 18