De Reis In de garage kon de molen niet blijven, dus werd er naarstig naar onderdak gezocht. Hoewel iedereen de molen erg bewonderde, waren de afmetingen toch wel een bezwaar. - Aanvankelijk werd onderdak gevonden in de Grote Kerk te Schermerhorn. Daar was toen het in 1982 door Joop Voorn opgerichte schaatsmuseum 'Hans Brinker' in gevestigd en een molen paste daar mooi bij. - In 1987 hadden de Beemster Feesten in het kader van het 375 jarig bestaan van de Beemster plaats. Toen bereikte Piet het verzoek of de molen daar mocht staan. Hij stemde toe, hoewel Joop Voorn daar niet gelukkig mee was. Tijdens de Beemster Feesten stond de molen buiten aan de Oosthuizerweg. Na afloop kon de molen niet meer in de Grote Kerk. Dus werd er een nieuwe locatie gezocht. Dit keer werd deze gevonden in de Melkfabriek de Prinses. Collega's zochten er een mooi plekje voor en vonden dat bij de kantine. Omdat het toen nog mogelijk was om de kaasmakerij te bezoeken, kwamen er erg veel buitenlanders, die een bezoek aan de Prinses combineerden met een bezoek aan de Museummolen. Als de molen aansloeg dan was deze verlicht en draaide gedurende twee minuten de wieken. Ook voor deze 'attractieve' presentatie had Piet gezorgd, hoewel hij dat nu niet meer aanraadt om slijtage te voorkomen. Rond 1998 zo'n 2 jaar voordat de Melkfabriek de Prinses haar deuren sloot, moest de molen daar weg. Hij werd toen zolang opgeslagen op de zolder van de fam. J. Koeckhoven aan de Rustenburgerweg. Opslaan was toch niet de bedoeling, daarom werd het gemeentehuis van Schermer benaderd, maar ook daar was geen plaats. Tine van der Stroom, de toenmalig burgemeester van Schermer en voorzitter van de Stichting Schermer Molens, verwees door naar deze stichting. De Stichting Schermer Molens had niet de beschikking over een eigen locatie, maar wist uiteindelijk onderdak te regelen in de Grote Kerk te Schermerhorn. Vanuit de Grote Kerk werd de molen één keer in bruikleen gegeven aan het Marine Museum te Den Helder, waar een tentoonstelling plaats vond over oude en nieuwe technieken. Na afloop van de tentoonstelling kwam de molen weer in de Grote Kerk terug. In 2006 werd de ontvangstruimte van de Museummolen vergroot. Het bestuur van de Grote Kerk had inmiddels heel andere ambities en wilde de molen kwijt. In de Museummolen, die voorheen door plaatsgebrek nooit in staat was om als locatie te dienen, werd de molen met open armen ontvangen. Ook Piet Mulder is tevreden nu zijn model na 23 jaar uiteindelijk een vaste bestemming gevonden heeft. 17

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 17