Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, Nu in november het museum niet meer de gehele week maar alleen nog op de zondag open is, is het verleidelijk om al terug te blikken op het seizoen 2006. Een seizoen dat ons tevreden stemt over het aantal bezoekers, nu al 7000 en dat is meer dan vorig jaar. Hierbij neemt het aantal groepsbezoeken gestaag toe. Het vaararrangement Houten Huizen Stenen Forten kon het afgelopen jaar ook rekenen op een zeer goede belangstelling. En er is voor het varen met de Maria Lijntje een toegewijde en deskundige groep vrijwilligers die ook goed zorgt voor de Maria Lijntje. Zij zijn actief bezig om andere vaarroutes te gaan aanbieden. Kunst op Kamers en de - mede door ons georganiseerde - Museumnacht hebben eveneens extra bezoekers naar het museum gebracht. Gelet op de enthousiaste reacties van de 453 bezoekers van de museumnacht gaan wij door met dit evenement. De kindermiddagen en de samenwerking met de scholen op het gebied van de cultuur-educatie verloopt naar wens en er is een continue vraag naar onze leskisten. De prachtige tentoonstelling "In rook vervlogen" trok ook veel bezoekers. In de zomermaanden hebben ook een aantal vrijwilligers onder leiding van Jean Eybergen een omvangrijke hoeveelheid - geschonken - schervenmateriaal uitgezocht. Over de plaats van herkomst, het soort scherven en het resultaat zullen wij u in een volgende Chronyke uitgebreider informeren. Maar dan kunt u zelf vaststellen dat dit uitzoeken en sorteren loont en tevens een inzicht biedt wat er op deze vondstlocatie zoal is gebruikt. Op 21 juni hadden wij bezoek van het Radio-1 journaal waarbij ons museum als locatie diende voor een item over de Internationale Walvisvaartconferentie. Leverde ons landelijke aandacht voor het museum op. Met een week later een soort van herhaling met het bezoek van Radio-NH. 220

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 40