Raadhuisberichten Het is gelukt Allereerst het goede nieuws. Onze vereniging heeft, na twee jaar waarnemend voorzitterschap van ondergetekende, een nieuwe voorzitter: Weyert de Boer uit Noordeinde, de meesten van u waarschijnlijk al bekend als voorzitter van de Noordeinder Vermaning. We zijn daar uiterst tevreden over en we zijn ervan overtuigd dat de vereniging onder zijn leiding een goede toekomst tegemoet gaat. Het verzuilingsproject Getuige de vele enthousiaste reacties en dankzij de medewerking van de geïnterviewden en de schrijvers van artikelen is het project een succes geworden. Nogmaals dank aan alle medewerkers. De lezing van Prof. Piet de Rooy vormde een waardige afsluiting. 65 Belangstellende waren hiervan getuige. Er komt nog een vervolg: de integrale tekst van de lezing en een verslag van de discussie daarna wordt in een volgende Chronyke integraal afgedrukt. De excursies Zeer geslaagd waren de beide excursies. De zomeravondwandeling trok zo'n 40 personen, die Hoorn onder leiding van voortreffelijke gidsen van Oud Hoorn op een wat andere manier bekeken dan gebruikelijk is. En de najaarsexcursie naar Schoonhoven en Oudewater was met 65 personen meer dan prima bezet. Goud, zilver, klokken, heksen en historie bepaalden deze weer zeer geslaagde dag. Zoals altijd: dank aan Michèle Tromp! In deze Chronyke Na de speciale Chronyke nr. 3 deze keer een 'gewone'. Met een zeer doorwrocht artikel van Diederik Aten over de sluis in De Rijp. Dit naar aanleiding van de renovatie. Speciaal voor onze Chronyke heeft hij het artikel geschreven. Oorspronkelijk was het plan om de rede, die hij gehouden heeft in Grote Kerk ter gelegenheid van de voltooiing van de restauratie, af te 183

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 3