- De heer Ber Nibbering te Nieuwegein schonk een complete serie, 28 fotootjes, van de inundatie van Eilandspolder en Beemster in de oorlogswinter 1944-1945. - Van de heer G. Schoemaker te Purmerend ontvingen wij via het bestuurlid Marianne Wensveen 7 prentbriefkaarten van Driehuizen, Graft en Noordeinde, van 1906-1933. De fotoafdeling De vereniging heeft natuurlijk ook de fotoafdeling; u weet, ondergebracht in het museumgebouw waar het fotobezit van de vereniging en van het museum weliswaar gescheiden worden behandeld en bewaard maar als één collectie wordt gebruikt. De beheerder van de fotocollectie van onze OHV is Leo den Engelse, bijgestaan door Jaap Feenstra en sinds kort ook door Margreet Hoek te Stompetoren. Zij werken al het hele jaar aan de strÉ beschrijvingen van de schenking van de fotocollectie C. Hartog van dat Schermerhorn en de collectie Strijbis van West-Graftdijk. In totaal zijn nu nei] ruim 2500 foto's met beschrijving in Adlib ingevoerd. beh De verwerking van drie grote document-schenkingen laat nog op zich wachten. febi Voor iedere grote schenking moet na ordening van de stukken een dc Inventarislijst worden opgesteld die wordt ingevoerd in het Adlib boc computerprogramma. Buiten de directe behandeling van alle zich Hie voordoende zaken blijft daarvoor te weinig tijd over, helaas. volj Daarom heeft het bestuur zich beraden op een taakverlichting van de bez beheerder. Wie, man of vrouw, zou het leuk vinden om voor de vereniging het beheer van het knipselarchief op zich te nemen. san Het knipselarchief is goed op orde. Het werk bestaat uit het verzamelen de van de knipsels en het opbergen in de mappen. Het werk vraagt ten hoogste Var een ochtend in de week. Lijkt het u een aardig baantje, kom dan eens Gp vrijblijvend kijken en er over praten. Iedere dinsdagmorgen is de beheerder ww aanwezig op het raadhuis, maak een afspraakje, tel.671474, want op een me andere tijd kan het ook. De archiefbeheerder Jan Kaptein voi( ope de vrij leu 58

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 58