Iers Raadhuis Graft op zolder Het archief in 2005 en personeel gezocht r wel eens enzo'. 'Ik ie werden et varken geroerd in tookt met aar na de tselen en s o.a. een 'n Kaptein w april 2006 ventiende als gevolg 1540 en 'erbinding ha nieuw lenoorden an de vijf ar. Na het makerijen (1631) en oot de rij. il facetten echnische meer zal polders, i zij, waar ;avontuur. iden voor iord op de Documentatie- en Foto-afdeling van onze Vereniging De archiefbeheerder heeft in het jaar 2005 wat minder tijd doorgebracht in het archief vanwege de toegenomen werkzaamheden ten dienste van de restauratie van de zerkenvloer van Graft. Dat wil niet zeggen dat er niets gebeurd is. In de opsomming van de gebeurtenissen en aanwinsten is toch te zien dat er gewerkt is. In het begin van het jaar is er een afronding gekomen van de verwerking van de collectie bodemvondsten zoals ook is beschreven in het verslag in de Chronyke nr 1, maart 2005. Het archief heeft een zeer grote uitbreiding gekregen met het verlenen van onderdak aan het archief van de Werkgroep Schermerhorn. Dit archief staat nu geheel opgeslagen op het bovenste zoldertje van het raadhuis, waar het toch goed toegankelijk is. Het is de enorm grote klus geweest van Frans Kuiper, lid van de Werkgroep om alles te ordenen en in een systeem onder te brengen, waarna de vele archiefdozen naar boven moesten worden gebracht, en soms weer terug en weer naar boven. De aanwinsten: - De heer Jan Oldenburg heeft een omvangrijke hoeveelheid documenten geschonken. De belangrijkste daarvan zijn 30 stuks Rijper Couranten, 7 dozen krantenknipsels en drukwerken in genummerde mapjes. - De heer Dr. A. Blaauw te Haren deed een schenking van 22 notariële akten v.a. 1826, v.n. betreffende Cornelis van Tiel te Noordeinde en 5 prenten. - De heer M.J. van Bommel te Zeist, een schenking van 2 notulenboeken van het departement van de Mij tot Nut van 't Algemeen te West-Graftdijk, 1837 en 1864 en een Grootboek Spaarbank te West-Graftdijk van 1854 t/m 1905. - Mevrouw Rol-Hoeyenberg te Bilthoven, schenking van een grote hoeveelheid papieren van Pieter-, Cornelis- en Maarten Rol en Rol-Plooyer uit De Starnmeer. 57

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 57