;n foto uit inkel staat ran 13 jaar moeder, mt al in de 75 hebben wonnen in tolijst zien vier flinke >pt na zijn winkel en it 37 oude ostkantoor jen knecht li m* «L. l.c-'«Q C O u O De vier medailles. Inscripties op de achterkant van de medailles luiden: Op de 'Gouden' medaille groot: Eereprijs aangeboden door T.o.v.I.e. t.e.m. Purmerend 1926 Op 'Gouden' medaille middel: le prijs Bakkersvakwedstrijd Purmerend 1926 Wessanen en Laan voor witbrood Op de 'Zilveren' medaille middel: 2e prijs Bakkersvakwedstrijd Purmerend 1926 Wessanen en Laan voor luxe broodjes Op 'Gouden' medaille met ophangoog: boven de afbeelding: vakwedstrijden Purmerend 5-9-1929. Op de achterkant aangeboden door de Middenst. Ver. bakte en ventte het brood en moeder deed de winkel. Brood was natuurlijk het belangrijkste maar ook taai en speculaas en veel koekjes. In 1932 wordt vader Sinkeldam ziek en overlijdt al in 1933 aan de vliegende tering. Wim kwam toen hij 15 jaar oud was geworden en van de lagere school kwam als leerling bij een bakker in Edam. 'In mijn tijd moest je tot je 15e jaar op school blijven, dus tot je verjaardag'. Het bakkersvak heef hij eerst van zijn vader geleerd. Diploma's heeft Wim gehaald op 28-29 jarige leeftijd toen die verplicht werden voor de bedrijfsvoering. Op een fotootje is Wim te zien met de bakkersfiets in Edam om brood te venten. Wim naast de fiets steekt nauwelijks met zijn hoofd boven de bakkersmand uit. Met de dood van zijn vader was Wim 17 jaar oud en moest hij thuis komen in de bakkerij. Van toen af aan bakte hij alle dagen, 25 jaar lang, 's-morgens vanaf 4 uur brood en in de middag op de bakkersfiets het 53 m

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 53