Omdat de stukken over dominee Keuning bij elkaar horen, kan het artikel over de 'redding in 1945', samen met een verhaal over de inundatie(s) pas in Chronyke nr. 2 geplaatst worden. Dat is namelijk een lang artikel. Misschien een overbodige verzekering: de vulling van vier Chronyken per jaar is een heel tijdrovende klus. De redactie is afhankelijk van wat aangeboden wordt en uw redacteur vult zelf nog wel eens wat aan, maar is dan ook afhankelijk van zijn eigen kunnen en interesse. Op onze oproep voor het leveren van bijdragen is tot onze grote vreugde in ieder geval één reactie gekomen. Teun Schermerhorn heeft voor Chronyke nr. 4 een artikel over de fa. Visser toegezegd (het beurtvaartbedrijf). Hij doet daarvoor nog een oproep in deze Chronyke. Meer reacties zijn meer dan welkom!! Om toch even de nadruk te leggen op 'niet-Rijpse' artikelen. Chronyke nr. 3 gaat over 'gescheiden werelden 50 jaar terug' in De Rijp en omgeving. Dus ook in Schermerhorn enz. Het is onze bedoeling een special te maken over het dorp Schermerhorn (komt in 2007). In 2008 komt de droogmakerij aan de orde. Grootschermer komt aan de beurt wat betreft de neringdoenden in vroeger tijd. In december komt er een artikel over de Leerhoeve in Schermerhorn in de Chronyke. Oterleek is uiteraard rijk aan historie, daar moet ook over geschreven worden. Is iemand bereid?? Wat betreft West- Graftdijk komen er artikelen van de werkgroep daar. De eerste over de Strijbis-stolp. Ook in Oost-Graftdijk wordt 'gewerkt'. Kortom 'we doen ons best'. Dit relaas neemt niet weg dat ook De Rijp 'barst van de historie', dus hoe meer bijdragen daar vandaan komen hoe beter! Vandaar het toch weer goede nieuws dat Fred Hoek in het volgende nummer voor een uitgebreid verhaal over het Rijper Weeshuis zorgt en dat in Chronyke nr. 4 een uitgebreid artikel van Teun Schermerhorn over het beurtvaartbedrijf de Firma S. Visser wordt geplaatst. Archiefangst? Om onderzoek te doen en om materiaal voor een eventueel artikel bij elkaar te verzamelen is de gang naar een archief meestal onvermijdelijk. Voor onze omgeving is dat veelal het RAA (het Regionaal Archief in Alkmaar). Hoewel de drempel daar heel laag is, vormt hij toch vaak een belemmering om eraan te beginnen. We zijn dan ook blij dat Harry de Raad van dit archief aangeboden heeft om een groepje geïnteresseerden van onze vereniging in het archief wegwijs te maken. Hij laat dan zien wat er allemaal te vinden is in het archief en hoe ermee om te gaan. Als u daarvoor belangstelling heeft geef dat even aan mij door. Naast het regionaal archief kunt u uiteraard, als u onderzoek wil doen, ook terecht in ons eigen archief en eventueel voor onze foto-collectie in het

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 4