Raadhuisberichten Excursies Ook dit jaar was de najaarsexcursie, naar Duivenvoorde en Leiden, heel geslaagd. In dit nummer een verslag. Dat van de zomeravondwandeling had u nog tegoed. Door ruimtegebrek kon het niet in de vorige Chronyke geplaatst worden. Vandaar dat u het nu aantreft. Het bestuur bedankt Michèle Tromp voor de organisatie. Contributie voor 2006 Bij dit laatste nummer van 2005 treft u weer de acceptgirokaart aan voor de contributie-betaling voor 2006. Volgens het besluit van de algemene vergadering van 2003, is het contributiebedrag voor 2006 negen euro. Als u (ietsje) meer stort is dat uiteraard heel erg welkom. We gaan hierna nog één keer 1 euro omhoog, dan zit de stapsgewijze verhoging erop. U doet ons een ontzettend groot plezier als u direct gireert, het sturen van herinneringen kost enorm veel tijd en energie! Heeft u nog en wilt u We zijn van plan de exemplaren die wij hebben van de Rijper Courant ('Het Rijper Nieuws- en advertentieblad') te digitaliseren en er een index voor te maken, om het zoeken makkelijker te maken. Heeft u nog exemplaren? Zo ja, belt u dan de secretaris of Jan Kaptein. Verder hebben we dringend behoefte aan één of meer personen die ons willen helpen om de geschiedenissen van bedrijven in ons gebied uit te pluizen en op papier te zetten. Voelt u er voor: bel a.u.b.ü In dit nummer Naast de excursie-verslagen een verhaal over de Fanfare in Grootschermer en een beschouwing over het behoud van onze bodem schatten en over de komende nieuwe monumentenwet. Het spectaculaire relaas over een 'bijna-verdrinking' in 1945 komt, door ruimtegebrek, in het volgende nummer aan de orde. Evenals een uitgebreid artikel over dominee Keuning. 183

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 3