getrouwd met Frederik Willem baron Torck en hun zoon Assueer Jan was de volgende eigenaar van Duivenvoorde. De zoon van Assueer Jan, Frederik Sigimund Alexander baron Torck, liet Duivenvoorde na aan Hernriette Jeanne Christine barones van Neukirchen genaamd Nyvenheim, de kleindochter van zijn zuster. Die was toen tien jaar. Zij trouwde later met de heel rijke Zeeuw jhr. Nicolaas Johan Steengracht. Hun zoon, Hendricus Adolphus, liet in 1880-90 de 'Oosterlandse Kamer' en de 'Heerenkamer' inrichten. De klein zoon van de zuster (Comelia Maria Duivenvoorde) van Hendricus Adolphus, Willem Anne Assueer Jacob baron Schimmelpenninck van der Oije, heeft het kasteel vanaf 1917 Portret van Johan van Wassenaer (1577- permanent bewoond, samen met 1 ^45) door Evert Crijnsz. van der Maes zijn zuster Jonkvrouwe Ludolphine Hernriette barones Schimmelpenninck van der Oije. Willem Anne Assueer overleed in 1957 waarna Jonkvrouwe Ludolphine Henriette als nieuwe eigenares besloot het kasteel te laten restaureren en huis en bezit onder te brengen in een stichting. De familierelatie tussen de 'kasteel-Van Duivenvoordes en de heren van Obdam (-Hensbroek) Interessant voor ons is de relatie tussen de 'kasteel- Van Duivenvoordes' en Jacob van Duvenvoorde, zijn zoon Gijsbert van Duvenvoorde en daarna diens zoon Jacob van Duvenvoorde, heren van de heerlijkheid Obdam- Hensbroekvan 1541 tot 1623. Arent Vvan Duvenvoorde (1435- 1483) had drie zonen, Jan (II), Gijsbert en nog een keer Jan. Via Jan II werd de lijn van de Heren van Duvenvoorde voortgezet, via Gijsbert (trouwde met Anna van Noordwijck, Vrouwe van Obdam) die van de Heren van Obdam en via de laatste Jan (trouwde met Maria van Matenesse, Vrouwe van Warmond) die van de Heren van Warmond. 217

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 37