Toen dat was gerepareerd, Reed men bij Avenhorn verkeerd. Daarom ging men weer terug En kwam men bij de "Beemsterbrug". Doch daar opeens was 't weer "stop". De auto kon de brug niet op. Wel was 't een slechte reis, Maar ze hadden een eersten prijs. Refrein "De auto uit" en duwen maar Allen flink en met elkaar, Doch benzine was er niet meer. En zoo rustte men nog een keer. Schipper Mol hielp ze uit den brand. Hij had benzine bij de hand. Wel was 't een slechte reis, Maar ze hadden een eersten prijs. Refrein Zoo ging men dan met moed op weg. Weer malheur aan den "Vrouwenweg". "Wat gezanik, wat een pech" "Laten we maar loopen, zeg!" Zoo ging men dan eensgezind Loopend al door regen en wind. Men zong allen eens van zin Van: "houdt er den moed maar in!" Refrein Doch weet u, wat ik vergeten heb: De lijfspreuk al van Jacob Kreb. Die zei: '"t was nacht", (wel honderd keer) "De regen viel bij stroomen neer". Zoo kwam men tegen zes uur hier Men had evengoed nog plezier. Men zong allen eens van zin. Van: "houdt er den moed maar in!" Refrein PARLANDO Voor een paar jaar terug werd de tent gesloopt. Dat had de vereeniging niet gehoopt. Toch zijn de burgers uw corps genegen. Anders zou u dit vaandel niet zijn gegeven. Ik ben de tolk van 't publiek. Wanneer ik u dank voor alle muziek, Die gij liet hooren blij van geest Bij gondelvaart of kinderfeest. "Dat uw vereeniging leve, bloeie!" "Dat "Christiaan de Wet mag groeien" "Dat 't corps en directeur lang leven". Dit is de wensch, door mij gegeven. "Proficiat" 208

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 28