Hij heeft ons aller lof en dank Toch zeker wel verdiend. Tot van Truijen, als iemand, die zorgde voor 't geld - Tot den heer Ditmars, wat leiding betrof - Tot de leden, die werken voor ons aller plezier, Richt ik woorden van dank en lof. En toen de heer Ditmars in Alkmaar was Werd ik directeur - voor de leus - Daarom werd de heer Vink alras benoemd. Die lange man - 't is een reus. ZANG Vink is een beste directeur. Hij houdt niet erg van gezeur. Blazen moet je of je wil of niet Is 't Jan of is 't Piet. Ze blazen dapper en heel flink Onder leiding van den heer Vink. Komt maken we plezier en pret Ter eer van Christiaan de Wet. Refrein En gaat straks Dansen, springen in 't rond. Want dat is heerlijk fijn! Om met z'n allen eensgezind Zoo aan de zwier te zijn. We zij verheugd en blij van zin. Want 't is nu heerlijk feest. Zet daarom geen bedroefd gezicht, Maar wees opgeruimd van geest. Refrein Toen ging men [en 't was wel stout] Naar 't concours al te Oostwoud. Drie auto's kwamen deftig hier Men maakte jool en veel plezier. De heenreis ging gelukkig goed. Dat gaf den leden erg veel moed. Door den regen en de koud Ging men langs Berkhout. Refrein De regen viel bij stroomen neer, En 't was toch zulk hondenweer, Doch men gaf uitstekend spel. leder van u weet dat wel. Men had verdiend een eersten prijs, 't is een herinnering aan die reis. Eindelijk ging men blij te moe Te zaam naar huis weer toe. Refrein Men was reeds al een eind op weg, Of daar kreeg men leelijk pech. Bij Berkhout: een leege band... "Uit de auto"en "aan de kant". Dat was, 's nachts om 12 uur. 't Waaide hard en 't weer was guur. Wel was 't een slechte reis, Maar ze hadden een eersten prijs. Refrein 207

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 27