Hoelang het corps dit keer bestaan heeft weet ik niet. Het subsidie verzoek aan de gemeente is het laatste wat ik in het archief gevonden heb. Hieronder volgt nog de tekst van het 'feestlied' van P. Boschman bij het 20-jarig bestaan. Margreet Hoek Ter herinnering aan het 20 jarig bestaan van het Muziekcorps Christiaan de Wet onder de zinspreuk: "VOORUITGANG IS ONS STREVEN" 1902 - 3 OCTOBER - 1922. Door P. Boschman ZANG En dat ging gepaard Ik ben vroolijk en blijde En opgeruimd van geest Het muziekcorps "De Wet" Viert herinneringsfeest. Voor juist dezen dag, Met veel regen en kou. Men ging al eens schuilen In 't kletsnatte riet, Doch, 't regende door En dat hielp dus niet. Dat deze vereeniging Refrein Het levenslicht zag. Men had voor de reis Refrein: Muzikanten besteld. Daarom niet treuren! Door 't slechte weer hadden die Wees vroolijk en blij! De reis uitgesteld, Gaat dansen en springen! Zoodat men ging varen Zet zorgen opzij! Al zonder muziek. Lang leve 't corps: Ha, Ha, Ha, Ha! Zoo'n reisje is prachtig, En roept nu luide: Hiep, Hiep, Hiep, Hoera! Ja, 't is magnefiek. In 't begin van augustus Refrein Van 1902 Toen ging men gezamenlijk Met een bootreisje mee De reis was naar Leiden Zoo kwam men dan ook Langs het dorp Knollendam. Daar huurde men toen Muzikanten van. Voor vijf pop de man Gaven ze menige mop. Men had veel plezier Een heel prachtig plan Ik vertel je er aanstonds Nog veel, veel meer van Refrein En genoot volop. Naar de Rijp moest men roeien Refrein Al over de Gouw. 204

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 24