verstrekt van fl. 50,—. Tot secretaris wordt N. Waterdrinker gekozen. In verband met ziekte van mevrouw de Groot is er die zomer geen concert in de open lucht gegeven. De instrumenten uit de Rijp zijn weer terug. Het vaandel verkleurt, maar dat kan geverfd worden. Dit is geen goed idee. Het beste is de kast te verplaatsen, zodat de zon er niet meer op schijnt. Bij toneeluitvoeringen zal het vaandel voor het toneel geplaatst worden. Er zal geprobeerd worden om dames als werkend lid te krijgen. In 1931 zijn er maar 5 leden op de jaarvergadering. Weer een voorschot van de bank van fl. 90,—. De muzikale leiding is door Stuffers op zich genomen. De heer Vink, tot dan al jaren de muzikale leider, moet nog wel schriftelijk op de hoogte gebracht worden van die verandering. Er gaat een brief naar de gemeenteraad voor een subsidie verzoek van fl. 25,— 30-Jarig bestaan. Op 3 oktober 1932 herdenkt muziekvereniging Christiaan de Wet de dag dat zij dertig jaar geleden werd opgericht. In verband met de benarde tijdsomstandigheden wordt het een bescheiden herdenking. Gezien de voorname plaats die het corps in de loop der jaren in het dorpsleven heeft ingenomen kan dit jubileum niet ongemerkt voorbij gaan. Het wordt een feestavond opgeluisterd door muziek en voordrachten, voor een ieder gratis toegankelijk. Na 1933 houdt het notulenboekje op. Heroprichting in 1941. Wanneer precies het corps opgehouden is te bestaan heb ik niet gevonden. Maar op 30 september 1941 wordt "Christiaan de Wet" her opgericht. Muziekinstrumenten, lessenaars, alsmede vaandel met kast en toebehoren zijn overgenomen van de vroegere vereniging. Hierbij moet echter ook het nadelig saldo van fl. 40,04 aanvaard worden. 13 Maart 1942 doet het bestuur een verzoek aan de gemeente om een subsidie te mogen ontvangen van fl. 100,—. In het verzoek wordt verklaard dat de contributie van 25 cent per week niet verhoogd kan worden en dat het salaris van de directeur fl. 4,— per week zal zijn. De afschriften van 1941 en de begroting van 1942 zijn bijgesloten. In de begroting wordt uitgegaan van 24 werkende leden en het geven van 2 zaal- en 2 openluchtconcerten. Twee weken later is er antwoord dat de subsidie verleend wordt, overwegende dat de instandhouding van een muziekvereniging zeer zeker moet worden bevorderd. Onder voorwaarde dat het corpsbestuur voor elke uitvoering ten hoogste 15 toegangskaarten gratis beschikbaar stelt aan de armste ingezetenen der gemeente. Op 28 maart kan over het bedrag beschikt worden. 203

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 23