Een maand later volgt de jaarvergadering. Nadelig saldo fl. 91,63. Het salaris van de directeur zal gewijzigd worden. Zaalhuur wordt gehalveerd. 1928 tot en met 1933 Een jaar later zijn er op de vergadering maar 9 leden aanwezig. Er is een schrijven van Remmet Smit gekomen, waarin hij meedeelt dat hij in verband met het zware verlies dat hem en zijn gezin getroffen heeft niet langer lid en ook niet langer secretaris kan blijven. Zijn zoon Johan is in september op 22 jarige leeftijd overleden. Spijtig dat deze man, die in de loop der jaren zo veel voor de vereniging heeft gedaan op zo droeve wijze afscheid moet nemen. N. Waterdrinker wordt de nieuwe secretaris. Het saldotekort wordt nijpend. Van het voorschot van de Boerenleenbank, groot fl. 150,— is fl. 130 opgenomen. In de vergadering wordt gevraagd of iemand een voorstel heeft omtrent verbetering van deze situatie. De heren Wiedijk en Spaan stellen voor om iedere week contributie te betalen, repetitie of niet. Dit punt wordt aangenomen. Weer zal aan de gemeente een verzoek om subsidie gedaan worden. Ook de jongens die in het corps zijn opgenomen moeten voortaan contributie betalen, 10 cent/week. Een punt voor de rondvraag is de bespreking van liquidatie van de vereniging, waardoor het mogelijk zou zijn om in een lagere afdeling weer aan concoursen te kunnen meedoen. De directeur is hier tegen. Ieder zou dit ook betreuren, want dan zou het vaandel niet meer gevoerd mogen worden. Nu de secretaris bedankt heeft is hij ook geen borg meer voor het voorschot van de Boerenleenbank. Nieuwe borgen zijn Kreb, Koster, Wiedijk en Waterdrinker. Het glas van de vaandelkast moet door een nieuw vervangen worden. De café-eigenaar zegt toe dit zelf te bekostigen, maar wil in het vervolg niet meer verantwoordelijk te zijn voor de eigendommen van de vereniging. November 1929. Voor de bondsconcoursen is het corps nu gecombineerd met de Rijp. De penningmeester heeft uit eigen zak al fl. 35,04 voorgeschoten, omdat anders geen betalingen gedaan konden worden. Misschien kan de 2e tuba verkocht worden, omdat deze toch niet gebruikt wordt. Omdat de Rijper vereniging instrumenten van Christiaan de Wet in gebruik heeft zou er een huurcontract aangegaan moeten worden. Liefst met terugwerkende kracht. Bij de repetities moet er beter op tijd begonnen worden, de Rijpers moeten wat vroeger komen. Aan het einde van de vergadering spreekt de voorzitter de hoop uit dat de combinatie Grootschermer-de Rijp zal leiden tot groei en bloei van beide verenigingen. 7 December 1930. Weer een nadelig saldo en weer een voorschot van de Boerenleenbank. Dit keer fl. 110,—. Van de gemeente is er een subsidie 202

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 22