motorschuit van schipper Cornelis van Tiel naar de Zaanstreek. Opgetreden in de afdeling uitmuntendheid. Met als resultaat een 1ste prijs met 103 punten en een grote zilveren lauwerkrans. Een mooie prestatie. 1925. Dit jaar zijn er 22 mensen lid. De inkomsten fl. 2089,92, de uitgaven fl. 2081,39 wat een klein batig saldo oplevert. De wekelijkse contributie blijft 25 cent. Het agendapunt vertering krijgt de nodige aandacht. De heer IJ. Molenaar maakt er een voorstel van om gezamenlijk een pot koffie of thee te gebruiken door 10 cent bij de 25 cent contributie te heffen. De heer F. Wiedijk stelt voor om gedurende de repetitie en in de pauze niet meer naar de gelagkamer te gaan. Doch bij elkaar te blijven in de kolfbaan of op de opkamer en voor verfrissing een karaf met water te gebruiken. Na stemming wordt het voorstel van F. Wiedijk aangenomen. Maar dat betekent wel weer een kamerhuur verhoging. Eén keer in de twee maanden zal er inspectie gehouden worden op de instrumenten. Bij elke politieke feestelijke gelegenheid zal het corps blazen indien dit gewenst wordt. 1926. Concours in mei op Wieringen. Met een hevige koude noorderwind met autobussen er naar toe. In de 1ste afdeling fanfare uitgevoerd Varia et Polonaise als verplicht nummer en Fantasie Dramatique als vrij nummer. Een lste prijs met 154 punten. Het volgende concours is te Zaandam. Met mooi weer voor de 2e keer opgetreden in de afdeling uitmuntendheid. Als eerste openen ze het concours. Het resultaat: een lste prijs met 100 punten en een grote zilveren lauwer krans. In de erewedstrijd 's avonds een 3e prijs, een grote zilveren lauwertak. Op een buitengewone vergadering wordt voorgesteld aan het gemeente bestuur een jaarlijkse subsidie van fl. 50,- te vragen. Een maand later is al bekend dat het subsidie verzoek afgewezen is. Wat te doen nu het nadelig saldo fl. 81,82 is. Bij jubilea maar geen cadeaus meer geven, dat laat de kas niet toe. Het 25 jarig jubileum in 1927. Op concours in Oosthuizen weer een lste prijs met l63'/2 punten in de lste afdeling fanfare. In juli weer een buitengewone vergadering. Wat te doen met het 25 jarig jubileum. Een optocht met muziek langs het dorp houden, met het vaandel voorop. Verder een kinderfeest en 's avonds een feestconcert met medewerking van de corpsen van Middelie en den lip. 200

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 20